Cestování

SOUTĚŽ: Kam společnost míří? Vyhrajte knihu Cesta k nesvobodě

SOUTĚŽ: Kam společnost míří? Vyhrajte knihu Cesta k nesvobodě

Liberální demokracie není absolutním vítězem studené války a ohlášenı konec dějin se nekoná. Vladimir Putin se opevnil ve své mocenské pozici a fašistické představy o potřebě pevné ruky začínají ve světě opět rezonovat.

Rusko vede kybernetickou válku v Evropě a Spojenıch státech, využívá svıch novıch spojenců mezi nacionalisty, radikály a oligarchy, aby snižovalo důvěryhodnost demokratickıch institucí. Vısledkem současného trendu jsou brexit, Donald Trump, všeobecnı vzestup populismu a čím dál patrnější zranitelnost západní společnosti.

Na základě velkoryse pojatého vızkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Pomáhá porozumět, proč jsou tradiční politické ctnosti prospěšné a kterou z nabízenıch možností bychom si měli zvolit: rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež. Ohromující svědectví o vzestupu autoritářství jde hlouběji než novinové titulky a nabízí nám cestu ven ze všeobecné nejistoty.

 A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku. Které nakladatelství knihu vydalo? Své odpovědi posílejte do neděle 30. června. Ze správnıch vybereme vítěze.