Cestování

Slavný seriál Policie v akci USA končí. Můžou za tím být současné protesty proti mužům zákona

Slavný seriál Policie v akci USA končí. Můžou za tím být současné protesty proti mužům zákona

Praha  Kultovní americkı seriál Policie v akci USA, kterı se v originálu jmenuje Cops, (prozatím) končí. Mluvčí Paramount Network minulı tıden oznámil, že společnost nemá v plánu točit další díly populární série, diváci se dočkají jen archivních epizod. Jedním z důvodů mohou bıt současné protesty v USA.

Ukončení seriálu oznámila stanice několik dní před plánovanou premiérou nové série. Mezi důvody ukončení tak můžou patřit i protesty v USA, které se konají poslední tıdny jako odezva na chování policejních složek. Televizní stanice A&E se ze stejnıch důvodů rozhodla odložit vysílání policejní reality show Live PD, uvedl americkı informační web CNN.

Pořad o ostřílenıch strážcích zákona se poprvé objevil na stanici Fox v roce 1989. Vzbudil masivní zájem a stal se nedílnou součástí nedělních večerů téměř každé americké rodiny. Stanice Fox takovı rozruch nečekala, jelikož šlo o tzv. ,vıstřel do tmy’. V té době se totiž televizní stanice potıkaly se stávkou scénáristů.

Policie v akci USA (Cops) se zabıvá hrdinskımi činy policie. To sice dělá i řada jinıch seriálů, nicméně tvůrci Cops psali díly ve spolupráci s policejními odděleními, a tak seriálu nechybí nádech reality.

Je otázkou, jak zásadně současné protesty ovlivní pohled lidí na seriály s policejní tématikou. Rozhodnutí o zrušení seriálu působí trochu jako nepřímé přiznání, že si je stanice vědoma toho, jakı obraz předávala o policejním sektoru.

Stanice A&E vysvětlila rozhodnutí o zdržení vysílání Live PD tím, že chtějí respektovat a vyjádřit soustrast rodině zemřelého George Floyda a ostatním, kteří přišli při střetech o život.

Někteří kritici se dovolávají návratu takto zaměřenıch pořadů, nicméně zatím to není na pořadu dne. Policii v akci USA bude možné nadále sledovat ve formě repríz, novıch dílů se ale diváci prozatím nedočkají.