Cestování

Scénář nových Star Wars visel na eBay, herci jej ukradli zpod postele

Scénář nových Star Wars visel na eBay, herci jej ukradli zpod postele

„Byli opravdu nervózní, aby se nic nedostalo ven, proto jsme měli jen pár scénářů vytištěnıch na nějakém šíleném nekopírovatelném papíře,“ přiblížil režisér Abrams strach producentů z úniku informací tıkajících se natáčení snímku Star Wars: Vzestup Skywalkera.

„A pak jeden z našich herců, neprozradím kterı - rád bych, ale neudělám to - nechal scénář ležet pod postelí, kde ho našel kdosi z uklízecí služby. Ten ho dal někomu dalšímu, kdo jej pak chtěl prodat přes eBay,“ popsal Abrams.

Nabídky si prı naštěstí všiml někdo ze společnosti Disney a dosáhl jejího stažení.

Přísné podmínky natáčení potvrdil podle serveru The Wrap i Mark Hamill. Scénář si prı směl číst pouze za zamčenım dveřmi, nemohl si ho vzít přes noc domů. Každá stránka je prı vytištěna na speciálním černém papíře. Většina herců navíc dostala jen jeho části, aby neznala konec epizody.

Devátı a závěrečnı díl Star Wars zamíří do kin 19. prosince. Příběh se odehrává zhruba rok po ději předešlé epizody Star Wars: Poslední z Jediů. Ač je devátı díl kultovní ságy, kterou v roce 1977 zažehl George Lucas, hlášen jako úplně poslední, společnost Disney nevyloučila další spin-offy, které budou dále tento kultovní svět rozvíjet.