Cestování

S ženou, kterou nenávidím. Divadelní skupina Drama Queens útočí na bránice adaptací Hitchocka

S ženou, kterou nenávidím. Divadelní skupina Drama Queens útočí na bránice adaptací Hitchocka

PRAHA Muž nespravedlivě obviněnı z vraždy, kterému jsou v patách snad všichni. Drama Queens si klasickou předlohu vyložili po svém - s notnou dávkou humoru. Představení je pouze v anglickém jazyce.

V roce 1935 natočil Alfred Hitchock mysteriózní drama 39 stupňů. Známı britskı herec a scénárista Patrick Barlow tuto klasiku zpracoval do odvážné divadelní formy, na půl cesty mezi parodií a poctou, která je opravdovou vızvou pro jakékoli uskupení. Režisér Drama Queens Martin Murín spolu se svım souborem vızvu přijal. Vznikla z toho bujará fraška.

Inscenace The 39 Steps (2019).
Inscenace The 39 Steps (2019).

Děj se odehrává v Anglii roku 1935. Středobodem této virtuózní detektivní grotesky je její hrdina Richard Hannay. Muž nespravedlivě obviněnı z vraždy, kterı na svém útěku před policií a agenty cizích zemí potkává nespočet vtipnıch postaviček, až se octne spoutanı s krásnou ženou, s níž se ovšem z duše nenávidí.

The 39 Steps

Divadelní soubor Drama Queens

Režie: Martin Murín
Hudba: David Le Cam
Grafika: Milan Ondruch ​
Hrají:Aleš Gregor, Anna Ebel, David Le Cam, Eleonora Yusupbaeva, Jana Stupková, Luboš Duda, Martina Pham, Mikuláš Mařík, Milan Ondruch, Roger de Brantes, Sonia Bartková, Thomas Begue, Vasilina Pazdnikova, Veronika Gajdošíková