Cestování

Raději Einsteina, nebo Poldu? Detektivku Primy si zvolí sami diváci

Raději Einsteina, nebo Poldu? Detektivku Primy si zvolí sami diváci

„Rozhodli jsme se na nedělní večer vrátit detektivku a poprvé necháváme osud hlavního vysílacího času v režii diváků. Je tak čistě na jejich volbě, jestli od 4. října budeme vysílat nové díly Poldy, nebo případy Einsteinova potomka,“ říká generální ředitel Primy Marek Singer s tím, že sám je na vısledek hlasování velmi zvědavı: „Ani my na Primě totiž nemáme jednoznačnı konsenzus.“

Pavel Zedníček v krimiseriálu Einstein
David Matásek ve třetí řadě seriálu Polda
4 fotografie

Komediálně laděná krimisérie Polda patří k divácky nejúspěšnějším projektům Primy. V její čtvrté řadě doplní Davida Matáska v roli ostříleného policejního matadora, kterı se po dlouhém kómatu probudil do jinıch časů, jeho novı parťák, jehož si zahraje Vladimír Polívka.

Pokud si diváci zvolí Einsteina, budou sledovat osudy protivného génia Filipa Koeniga, prapravnuka Alberta Einsteina v podání Vojty Kotka, kterı při pátrání pomáhá vyšetřovatelům v podání Pavla Zedníčka či Ivany Chılkové jen proto, aby si vyžehlil vlastní přestupek proti zákonu.

S nasazením Einsteina počítala Prima původně od letošního jara, kvůli koronakrizi však jeho premiéru stáhla a chystala ji až na příští jarní sezonu. Proč se detektivní neděle vracejí už nyní, lze vyčíst z klesající sledovanosti jiné nedělní novinky podzimní Primy, show Zlatá maska.

Při startu vidělo Zlatou masku 780 tisíc lidí, i tehdy však prohrála s reprízovou detektivkou na ČT, a postupně se pak propadla až pod půl milionu diváků. Od října tedy bude Zlatá maska posunuta do druhého večerního času nedělního programu, tedy kolem půl desáté po nově nasazenıch krimiseriálech.