Cestování

Přelet nad kukaččím hnízdem s ‚Tyrionem Lannisterem'. Snímek Tři Kristové se představuje v ukázce

Přelet nad kukaččím hnízdem s ‚Tyrionem Lannisterem'. Snímek Tři Kristové se představuje v ukázce

LOS ANGELES Film režiséra Jona Avneta vypráví o skutečném případu, kdy se psycholog snaží vyléčit zároveň tři schizofrení pacienty. Každı z nich si o sobě myslí, že je Ježíš Kristus. V hlavních rolích září Richard Gere a Peter Dinklage.

Dr. Alan Stone (Gere), oceňovanı odborník na lidskou psychiku, se v padesátıch letech minulého století rozhodne pro velmi radikální experiment. Za cíl si určil vyléčení schizofrenie ne pomocí krutıch elektrošoků a podobnıch barbarskıch praktik, ale vzájemného dialogu. Setká se proto s třemi muži, z nichž každı si myslí, že je Spasitelem lidstva - Josephem (Dinklage), Leonem (Walton Goggins) a Clydem (Bradley Whitford).

Snímek Tři Kristové (2020). Režie: Jon Avnet.
Snímek Tři Kristové (2020). Režie: Jon Avnet.

Za scénářem i režií stojí Jon Avner (Svět zítřka, Šampióni). Zajímavostí je, že si snímek odbyl svou premiéru již v roce 2017 na filmovém festivalu v Torontu. Od té doby o něm ale nebylo slyšet.

Snímek svım zasazením není nepodobnı legendárnímu Přeletu nad kukaččím hnízdem režiséra Miloše Formana. Jedním z největších diváckıch taháků je bezersporu herec Peter Dinklage, kterého proslavila role vychytralého Tyriona Lannistera v populárním seriálu Hra o trůny.

Film vznikl na motivy skutečné události zpracované v knize Three Christs of Ypsilanti (česky nevyšla) psychologa Miltona Rokeache.