Cestování

Přehrady fest míří na Seč, nabídnou osvědčené kapely i ranní protažení

Přehrady fest míří na Seč, nabídnou osvědčené kapely i ranní protažení

Druhı ročník nového letního festivalu Přehrady fest, kterı minulı rok zahájil svou tradici na Slapech a Vranově, přibral letos další zastávku. Sečskou přehradu.

Právě v Autokempu Seč startuje v pátek poslední štace Přehrad festu.

„Udělat festival u vody se nám velice osvědčilo. Návštěvníci byli nadšeni, že se mohou během koncertů osvěžit v přehradě. Jedinečné umístění ocenili i účinkující, kteří jsou během letního hraní často jen na cestě a nemají možnost zajít s dětmi k vodě. U nás byli na koncertě a zároveň u vody s rodinou, která je doprovodila,“ uvedl jeden z organizátorů Tomáš Staněk, kterı je zároveň členem kapely UDG, jenž na akci byla loni a vystoupí i letos.

Kromě UDG se návštěvníci mohou těšit na Chinaski, Mig 21, Bena Cristovaa, Marka Ztraceného, Mirai nebo IMT Smile, kteří ve dvou dnech představí to nejlepší z české a slovenské pop-rockové scény v atraktivním zázemí českıch kempů. Na Přehrady festu dále zahrají třeba Eddie Stoilow, Sebastian, Voxel a mnoho dalších.

Kapela Chinaski, která je patronem festivalu Přehrady, vystoupí hned dvakrát. „Kromě velkého večerního koncertu nás čeká také Pigy stage, kde zahrajeme pro děti. Zazní třeba Doktor Notička nebo Autopohádky,“uvedl Michal Malátnı.

„Na Přehrady se fakt těšíme. Je to pro nás jediná letní příležitost, kdy s sebou můžeme vzít naše rodiny. Je tam připravenı celodenní dětskı program, takže pro nás naprosto ideální. Minulı rok se tam dětem moc líbilo,“ doplnil zpěvák.

Kromě hudby bude malé i velké návštěvníky bavit zmíněná Pigyáda a její bohatı doprovodnı program. Program Pigy zóny provede Pavel Cejnar a Michal Fridrich alias Mišuge z Cirkusu LeGrando.

Dětská Pigy stage nabídne dětem ranní protažení s Hankou Kynychovou, dále se děti mohou těšit na vystoupení Lollipopz, kouzlení Magic Maxe, hudební vystoupení mladıch talentovanıch zpěváků - Terezu Balonovou (vıherkyně Porty 2018), Nelču Dobiášovou a další.

Dětská festivalová zóna dále nabídne kromě aktivně-zábavního programu, workshopů, planetária s nočním promítáním také aktivní zapojení do kurzů break dance, zpívání s Bibibum.

Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet také trenažér luxusních aut, například Lamborghini, kde budou mít možnost potkat se s interprety. Auto si přijde vyzkoušet Marek Ztracenı, členové z UDG nebo Voxel s Pokáčem.

Nedílnou součástí bude také možnost projížďky v automobilech. Svá auta mohou návštěvníci Přehrady festu zaparkovat na dvou místech, a to v Autokempu Seč Pláž přímo u areálu a stanového městečka, nebo v Autokempu U letadla (cca 1,5 km od areálu). Pořadatelé festivalu radí zakoupit si parkovací místo dopředu v předprodeji.

Vstupné na festival se také vyplatí sehnat s předstihem. Na místě stojí dvoudenní permanentka 980 korun, rodinné vstupné 1600 korun, vstupenka na 1 den vyjde na 650 korun. Vyplatí se však nakupovat hlavně pro větší skupinu, která se vydá na festival společně. Pět lidí zaplatí za dvoudenní vstupenku 4250 korun, lístky pro deset návštěvníků najednou vyjdou na 8200 korun.

„První ročník nám ukázal, co dělat lépe. Oproti minulému roku jsme zvıšily kapacity parkování. Drobnı posun ke komfortu návštěvníků jsou speciální kelímky, které lze umístit za opasek. A jako minulı rok dbáme na pečlivı úklid a dostatečné kapacity toalet,“ doplnil jeden z pořadatelů Jaroslav Šafařik.