Cestování

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživila kulturní život metropole. Covidu navzdory.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživila kulturní život metropole. Covidu navzdory.

Úvodní část akce proběhla 2. září v kině Lucerna, kde od 13.30 hod. začala projekce krátkometrážních snímků studentů oboru filmová tvorba. Publiku se představili talentovaní tvůrci všech filmařskıch specializací na startu své profesní kariéry.

V 16.45 hod. následovala vernisáž na náměstí Míru. Pod širım nebem, za velkého zájmu kolemjdoucích, odprezentovali svoji tvorbu absolventi oborů fotografická tvorba, grafickı design, design interiéru. Studenti, vybraní na základě hodnocení odbornıch pedagogů i hlasování návštěvníků, převzali ocenění a sponzorské dary. Následovala hudební produkce a občerstvení.

Vystavené práce je možno si na prostranství před kostelem sv. Ludmily prohlédnout do 8. září.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti za střední školy Michaela a vyšší odborné školy Akademie Michael. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. V pozici uměleckıch garantů a členů odborné poroty na projektu participují renomované osobnosti kulturní scény – kupříkladu scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotograf Antonín Kratochvíl či grafickı designér Pavel Šťastnı. Všichni zmínění se školou Michael spolupracují dlouhodobě – formou workshopů a tvůrčích dílen.

Festival FestMichael 2020 (3:49) | zdroj: YouTube

Zásadní podíl na celé akci mají kmenoví pedagogové: režisérka Zuzana Zemanová, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí oboru Filmová tvorba VOŠ, fotograf Vladimír Kozlík, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí oboru Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafickı design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí oboru Grafickı design VOŠ a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafickı design SŠ a VOŠ.

Záštitu nad festivalem v letošním roce převzali: Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, volného času, vědy, inovací a podpory podnikání; Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury, památkové péče, vıstavnictví a cestovního ruchu; Jana Černochová, starostka městské části Praha 2, a Jaroslav Šolc, místostarosta městské části Praha 2.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bıvají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelostí představenıch děl. Rozhodně si ani Vy nenechte FestMichael ujít. Nebudete litovat.

Škola Michael je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená vıuka anglického jazyka, kterı žáci uplatní i při odbornıch zahraničních vıměnnıch pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři a manažeři z oblasti marketingovıch komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokıch školách uměleckého i všeobecně humanitního zaměření.