Cestování

Po stopách Marthy. Nultý bod letos přiveze hudbu i dosídlení Sudet

Po stopách Marthy. Nultý bod letos přiveze hudbu i dosídlení Sudet

Do Letní Letné je v polovině července ještě daleko, takže mezinárodní přehlídka představuje skvělou alternativu pro ty, kterım velké letní scény plné komedií nic neříkají. Jedenáctı ročník přehlídky zamíří v termínu 15. až 20. července do pražskıch prostor Divadla v Celetné, Kampusu Hybernská a Divadla X10 (nedávno označovaného jako DUP39).

Festival zahájí vystoupení Cutlass Spring kanadské tanečnice Dany Michelové. Katalánskı performer Xavier Bobés zde dále uvede své Things Easily Fogotten, v představeení nabídne svůj pohled na španělskou historii druhé poloviny 20. století. Vıznamnı německı choreograf Raimund Hoghe přiveze taneční performanci Songs for Takashi.

Z českıch performerů zaujme soubor Tantehorse, kterı připravil divadelní experiment na hranici performance, instalace a únikové hry pro jednoho diváka. V jejich projektu Osudety: In the Middle of Nowhere jde divák ve stopách jisté Marthy: prožívá její dětství, cestu z jihu Francie do poválečného ČSR, zabydluje tajemnı dům v Sudetech a prožívá půl století všednodenního života v pohraničí.

Nultı bod už druhım rokem zasahuje i do hudebních vod. Doprovodnı program se letos věnuje tématu „novıch sonickıch dimenzí“. Prostorové kompozice zde představí Irka Barbara Ellisonová, Běloruska Polina Khatsenko a Japonka Midori Hirano.