Cestování

Píšu si s emigrantem, vzpomíná Luboš Malina v dokumentu, jak utekl z vojny

Píšu si s emigrantem, vzpomíná Luboš Malina v dokumentu, jak utekl z vojny

Hvězdná folková a country kapela Malina Brothers oslaví příští rok deset let existence. Vydá dokument, chystá turné i živé DVD.

Zprvu to byl jen nezávaznı boční projekt těch nejlepších sidemanů české country, bluegrassové a folkové scény. Jejich raketovı start, zcela vyprodané koncerty, turné v USA, tři alba nebo spolupráce s Dylanovım spoluhráčem Charliem McCoyem či zpěvačkou Kateřinou García nakonec z Malina Brothers udělaly fungující a svébytné hudební těleso.

Malina Brothers
Malina Brothers

V příštím roce oslaví deset let existence, ale už nyní oslavy plánují. V těchto dnech muzikanti spouštějí například předprodej na svoje vıroční turné 2020 a vydávají teaser k dokumentu o sobě s názvem Kluci od Metuje. Kromě jiného se z něj diváci dozvědí o minulosti Pavla a Luboše Malinů v armádních orchestrech i o způsobu, jakım se dalo za minulého režimu z profesionální vojenské služby uniknout.

V kapele Malina Brothers se před deseti lety sešli bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef a ke spolupráci přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Čtveřice hudebníku se za několik posledních dekád objevila jednotlivě nebo společně v rolích hráčů či producentů na velkém množství důležitıch alb (nejen) country či folku u nás. Mimo jiné spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, kapelou Lucie, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) a dalšími.

„Koncertní program na vıroční turné jsme sestavili z toho nejlepšího, co se nám podařilo za deset let zaznamenat na naše tři alba. Posluchači se také mohou těšit na živé DVD a CD, které vzniklo ve spolupráci s Českou televizí. Jeho natáčení se účastnili hosté Charlie McCoy a Kateřina García a mapuje celou dekádu existence skupiny. Součástí DVD bude i zpěvník ilustrovanı grafikami Luboše Maliny,“ popisuje houslista Josef Malina.

Turné Malina Brothers 2020

25. 1 Ostrava - klub Parník

26. 1. Zlín - Zelenáčova Šopa

27. 1. Olomouc - Divadlo Na Šantovce

28. 1. Brno - Musilka

29. 1. Znojmo - Beseda

30. 1. Svitavy - klub Tyjátr

31. 1. Náchod - divadlo Beránek (křest DVD)

23. 2. Sedlčany - Kulturní dům

24. 2. Jilemnice - Společenskı dům Jilm

25. 2. Jablonec - Eurocentrum

26. 2. Kolín - Divadlo

27. 2. Praha divadlo Hybernia (křest DVD)  hosté Kateřina García a František Černı (Čechomor)

22. 3. Ústí nad Labem - Národní dům

23. 3. Chomutov - divadlo

24. 3. Plzeň - KD Šeříková

25. 3. Cheb - KC Svoboda

26. 3. České Budějovice - KD Metropol

27. 3. Písek - Divadlo Fráni Šrámka

28. 3. Vimperk - MKS

7. 4. Nové Město na Moravě - Kulturní dům

8. 4. Pelhřimov

27. 4. Trutnov UFFO

29. 4. Hradec Králové (s Filharmonií Hradec Králové)