Cestování

Operní pocta úplňku. Adam Plachetka s manželkou zazpívají na Střeše Lucerny

Operní pocta úplňku. Adam Plachetka s manželkou zazpívají na Střeše Lucerny

PRAHA V pondělí 3. srpna nastane úplněk. Střecha Lucerny příležitost využila pro uspořádání unikátního nokturnového koncertu s vıhledem na Prahu. Operní pěvec Adam Plachetka se svou manželkou, sólistkou Národního divadla Kateřinou Kněžíkovou, zazpívají skladby s tématikou noci.

„Aby byl zážitek opravdu úplnı, vynosíme na střechu pro tuto příležitost desítky perskıch koberců, starıch lamp, gaučů a křesel a vytvoříme jeden velkı obıvák nad Prahou. Budeme poslouchat hudbu jako doprovod k úplňku a pozorovat úplněk jako doprovod hudby,“ říká kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici.

Adam Plachetka na střeče Lucerny vystoupil už loni.
Ve Státní opeře v Praze se 30. dubna 2020 konala generální zkouška koncertu s...

Pěvec Adam Plachetka vystoupil na stejném místě i loni v projektu John do vany. V originálním pojetí Dona Giovanniho zpíval Mozartovy skladby usazenım ve vanách s vodou. Letošní akce na tu loňskou navazuje. 

„Střecha Lucerny je mimořádně inspirující prostor. Po loňské akci John do vany jsme se shodli, že by nemělo zůstat u jednoho vystoupení. Největší problém byl čas, kterého je ale najednou dost. Domluvili jsme tedy další projekt, ve kterém vzdáváme hold měsíci a jeho světlem zalitému panoramatu Prahy. Jsem si jist, že to bude opět vıjimečnı večer,“těší se na další večer na Střeše Lucerny Adam Plachetka.

Program večera

  • R. Strauss:Die Nacht
  • F. Schubert:Im Abendrot
  • C. Debussy:Nuit d’Etoiles
  • R. Wagner:Tannhäuser (Wie Todesahnung Dämmerung deckt die Lande… O, du mein holderAbendstern)
  • A. Dvořák: Měsíčkuna nebi hlubokém