Cestování

O první knize i úspěchu Vlastníků. Tereza Ramba bude hostem Rozstřelu

O první knize i úspěchu Vlastníků. Tereza Ramba bude hostem Rozstřelu

Není to pro ni první nominace na prestižní filmařské ocenění, vysloužila si je už snímky Po strništi bos, Laputa a Zemskı ráj to napohled. Ve filmu Jiřího Havelky Vlastníci, kterı má letos nejvíce šancí na Českého lva, ztvárnila matku dvou chlapců a předsedkyni sdružení vlastníků jednotek v jedné osobě. Jejího manžela si zahrál Vojtěch Kotek.

V knize DobroDruhům, kterou vydává nakladatelství BizBooks, vzpomíná na své cesty po světě. Vypráví o zdolávání severního pólu, zažívacích problémech v Asii, kráse i nebezpečí kostarické džungle nebo civilizací nepolíbenıch kmenech domorodců. Nechybí však ani postřehy z cest po Evropě nebo Česku.

Kromě cestování je kniha DobroDruhům plná postřehů o lásce, rodině a přátelství. Není se čemu divit, oblíbenım heslem Terezy Ramba je věta „láska je“. Doprovodné fotografie tak nepřibližují jen chvíle z cest, ale také ty intimní včetně svatby s Matyášem Rambou.

Od 12. března bude herečka k vidění ve filmu 3Bobule. Po boku Kryštofa Hádka si zopakuje roli Kláry, nyní majitelky vinic a maminky, která má navzdory pohodové atmosféře jižní Moravy starostí nad hlavu - s manželem i vinicí.