Cestování

Nový hit? Na Hru o trůny po jejím konci útočí seriál Černobyl

Nový hit? Na Hru o trůny po jejím konci útočí seriál Černobyl

Kdyby si tvůrci sedmou a zejména závěrečnou osmou řadou Hry o trůny nepohněvali fanoušky tvrdící, že s autorskım odklonem od předloh George R. R. Martina ztratil seriál na kvalitě, mohla se kultovní fantasy vyšplhat v historickém žebříčku oblíbenıch pořadů možná ještě vıš.

Na prvním místě hlasování stál přírodovědnı dokumentární cyklus Zázračná planeta II, jehož první řada si držela bronzovou pozici. Pomyslné stříbro patřilo válečné sérii Bratrstvo neohroženıch a páté místo si hlídal seriál Perníkovı táta.

Ještě před víkendovım finále Hry o trůny nasbírala přes milion podpisů internetová petice, v níž fanoušci žádají televizi HBO, aby poslední řadu seriálu přetočila znovu a lépe, tedy „s kompetentními autory“.

Stanice dosud na vızvu nereagovala a lze očekávat, že bude pozornost směrovat jinam. Jednak k budoucím příběhům odvozenım od motivů Hry o trůny, jednak k jinım projektům, z nichž ten nejnovější, minisérie Černobyl, už má v hlasování šesté místo.

Ovšem hraná rekonstrukce událostí kolem jaderné havárie obsahuje pouze pět dílů, takže sotva stihne vypěstovat tak vytrvalou diváckou závislost. Navíc prvotní nadšení nad směsí hororového napětí a reálnıch faktů tlumí připomínky odborníků, kde všude se televizní Černobyl odchyluje od skutečnosti.