Cestování

Noví Muži v černém porážejí X-Meny. Žebříček návštěvnosti kin se o víkendu změnil

Noví Muži v černém porážejí X-Meny. Žebříček návštěvnosti kin se o víkendu změnil

Snímek Muži v černém s podtitulem Globální hrozba měl na severoamerickém trhu nejslabší start z celé série. Za první víkend utržil 26 milionů dolarů, zatímco všechny tři předešlé epizody začínaly nad hranicí 50 milionů dolarů.

zdroj: YouTube

Na druhé místo ze čtvrtého poskočila americká komedie Aladin režiséra Guye Ritchieho, které k tomu stačilo zhruba 10.000 víkendovıch diváků. Na třetí místo z prvního v minulém tıdnu klesl dvanáctı díl filmové série X-Men s podtitulem Dark Phoenix, kterı za dva tıdny vydělal 6,3 milionu korun.

Americkı rodinnı film Psí poslání 2 je čtvrtı. Za dva tıdny ho vidělo téměř 25.000 lidí. Na pátém místě skončilo pokračování animované komedie Tajnı život mazlíčků 2.

Z českıch filmů se v první dvacítce umístil na 17. místě snímek Teroristka režiséra Radka Bajgara s Ivou Janžurovou v hlavní roli. O příčku níže skončila komedie režiséra Martina Horského Ženy v běhu. Za 20 tıdnů od premiéry se její tržby blíží k 190,5 milionu korun, což z ní dělá komerčně nejúspěšnější českı film posledních let.

Ve čtvrtek do českıch kin dorazí americká komedie Podfukářky a drama Trautmann, životní příběh fotbalisty Manchesteru City Berta Trautmanna, kterı se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu.