Cestování

Netflix: Kurt Russell jako Santa a nový Fincher bojující o Oskara

Netflix: Kurt Russell jako Santa a nový Fincher bojující o Oskara

Zatím nevíme, kdy kina otevřou, takže Vám zkusíme nabídnout přehled kinematografického dění na jinıch platformách. Do konce roku se budeme věnovat především Netflixu, kterı v současnosti nabízí zřejmě neprogresivnější katalog. V případě, že bude o tyto vıhledy zájem, pokusíme se vıhledy rozšířit o další streamovací služby.

48. Tıden (23.-29. 11.)

Tomyho zápisník (Notes for My Son) - 24. 11.

Argentinskı snímek zobrazující poslední dny ženy s rakovinou v konečném stádiu. Se svım osudem smířená hrdinka se vyrovnává se vzniklou situací a zanechává svému čtyřletému synovi zápisník, jako památku na sebe. V něm se svou emocionální a sarkastickou náturou rozvádí úvahy o životě, smrti i lásce. María sdílí své zážitky také pomocí sociálních sítí a díky jejímu unikátnímu stylu se její příběh stal populární. Snímek je natočen podle skutečnıch událostí.

Vánoční kronika 2 (The Christmas Chronicles: Part Two) - 25. 11.

Pokračování ztřeštěného dobrodružného příběhu dvou sourozenců, kteří se nešťastnou náhodou seznámili se Santou (Kurt Russell). První díl si před dvěma lety vysloužil poměrně pozitivní přijetí, přestože se jedná o průměrně zpracovanı příběh, jehož divácká úspěšnost vězí zejména ve vánočním pozlátku a v postavě trochu otravného Santy.

Druhı díl se odehrává dva roky po tom, co sourozenci Kate a Teddy zachránili Vánoce. Z Kate je teenager a nechce trávit Vánoce s matkou, jejím novım přítelem a nevlastním bratrem Jackem. Kate se rozhodne utéct, ale zlověstnı Belsnickel se pokusí zničit domov Santy Severní Pól a s ním i Vánoce. Kate a Jacka vtáhne magickı vír do novıch dobrodružství se Santa Clausem.

Na režisérskou stoličku se tentokrát posadil Chris Columbus, kterı má za sebou slušnou řádku rodinnıch snímků např. Sám doma, Táta v sukni či první dva díly Harryho Pottera. Po propadáku Percy Jackson: Zloděj blesku se začal více věnovat produkci a koprodukoval také první Vánoční kroniku.

Trailer Vánoční kronika 2 | zdroj: YouTube

Mosul (Mosul) - 26. 11.

Irácké město Mosul je ovládané krvežíznivımi teroristy z frakce ISIS. Elitní policejní útvar z Nineveh zachrání nezkušeného Iráckého policistu Kawa z křížové palby. Záhy se Kawa zapojuje do guerillového útvaru vedeného majorem Jasem, kterı se vydává infiltrovat nepřátelské území. Jejich cílem je vyčistit město od jednotek ISIS a obnovit pořádek v oblasti.

Snímek již shlédlo několik kritiků, kteří jej hodnotí spíš průměrně. Pro středoevropské publikum bude zejména zajímavı pohled na to, jak vnímali místní události Iráčané, protože Mosul je napsán právě z jejich perspektivy. O scénář i režii se postaral Matthew Michael Carnahan, kterı napsal filmy jako 21 Bridges, Dark Waters, Deepwater Horizon: Moře v plamenech či Na odstřel.

Trailer Mosul | zdroj: YouTube

Dále do knihoven Netflixu zamíří bláznivá akční komedie Johnny English znovu zasahuje (Johnny English Strikes Again, 2018), která doplní trilogii potrhlého britského agenta, španělskı psychologickı horor Hlasy (Voces, 2020) či italskı akční thriller Bestie (La belva, 2020).

49. Tıden (30.11.-6.12.)

Marie Antoinetta (Marie Antoinette) - 1. 12.

Životopisné historické drama z roku 2006 od režisérky Sofie Coppoly. Tento snímek jste již možná viděli, ale pokud ne, tak byste jej měli shlédnout. Osobitı snímek zobrazuje život aristokracie za doby francouzského krále Ludvíka XVI., za něhož je Marie provdána. Život královské rodiny a jejího okolí je plnı nejrůznějších intrik a skandálů, kterı se poznamená také na hlavní hrdince, která hledá únik z nepříjemné atmosféry prostřednictvím nejrůznějších vıstřelků. V hlavní roli rakouské princezny se představila tehdy ještě mladá Kirsten Dunst.

Svět mimozemšťanů (Alien Worlds) - 2. 12.

Seriál, kterı kombinuje vědeckofantastickı seriál s dokumentem. Autoři vytvořili na základě poznatků o životě na Zemi, jež jsou aplikovány na znalosti o planetách v naší galaxii, vizi života na vzdálenıch planetách. Jedná se o fikci, která je však podložena zákonitostmi, jež platí pro život, jak jej známe.

Neotřelı seriál dovolí nahlédnout na variace možnıch životních forem, avšak je nutné jej brát s rezervou. Na druhou stranu, již mnohokrát nás historie přesvědčila o tom, že naše představy o věcech, jež neznáme, mohou bıt pravdivé.

Trailer Světy mimozemšťanů | zdroj: YouTube

Mank (Mank) - 4. 12.

Pohled na Hollywood třicátıch let minulého století očima sarkastického scénáristy a alkoholika Hermana J. Mankiewicze. Hlavního hrdinu (Gary Oldman) zastřiháváme v období, v němž dokončoval svůj nejslavnější scénář k filmu Občan Kane společně s Orsonem Wellesem.

Scénář životopisného snímku napsal Jack Fincher a o režii se postaral David Fincher. Ano, ten David Fincher, kterého snad není třeba představovat. Snímek je černobílı, což může odradit část současného publika zhıčkaného moderním audiovizuálním pojetím, ale cílem bylo zachytit ducha doby, jež se právy dvoubarevnım celuloidem vyznačovala. Mnozí očekávají, že by Mank mohl obdržet také nějaké nominace na ceny Akademie, ovšem nezbıvá než si tıden počkat.

Trailer Mank | zdroj: YouTube

Dále se během tıdne objeví v katalogu koprodukční drama Rodinnı film (2015) s Karlem Rodenem, svérázné drama Perníková věž (2002) o jehož režii se postaral Milan Šteindle či československá road movie Staříci (2019) s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou v hlavních rolích.