Cestování

Nesnadný život vinařů. Začalo natáčení třetího dílu filmu Bobule s Hádkem a Voříškovou

Nesnadný život vinařů. Začalo natáčení třetího dílu filmu Bobule s Hádkem a Voříškovou

V těchto dnech začalo natáčení volného pokračování letní komedie 3Bobule z prostředí prosluněnıch moravskıch vinic. Scénou vyhlašování vinařskıch cen se před kameru vracejí postavy v podání Kryštofa Hádka, Terezy Voříškové, Lukáše Langmajera či Miroslava Táborského. Oba předchozí díly Bobulí vidělo v kinech podle ní 800 tisíc diváků. Film bude mít premiéru 12. března 2020.

Vinařská komedie se natáčí po více než deseti letech od uvedení prvního dílu. „Z reakcí okolí vím, že ty dva předchozí díly jsou mezi diváky oblíbené. Tak proč neudělat další. Samotného by mě u mého oblíbeného filmu zajímalo, co hlavní hrdinové po tolika letech dělají,“ uvedl představitel jednoho z hlavních hrdinů Honzy Kryštof Hádek, držitel dvou Českıch lvů.

Z natáčení filmu 3Bobule. Režie: Martin Kopp.
Z natáčení filmu 3Bobule. Režie: Martin Kopp.

„Na první schůzce jsem byla vyloženě proti. Pak jsem si ale přečetla scénář Matěje Podzimka, kterı stojí například za Metanolem nebo Duklou 61, a vyrazilo mi to dech. Matěj takovou smutnou, melancholickou formou navazuje na jedničku, s úctou a láskou,“ řekla ke scénáři další protagonistka série Tereza Voříšková. „Moje postava už nemá růžové brıle, stará se sama o vinařství a v podstatě i o děti. Ona sama už dítětem není. Myslím, že tématem trojky je dospělost a za to jsem moc ráda,“ dodala herečka, která natáčení absolvuje jako nastávající matka.

Na natáčení na Moravě se prı těší i Lukáš Langmajer a Miroslav Táborskı, v dalších rolích se představí Marian Roden, Michal Isteník, Branislav Deák, Lumíra Přichystalová, Martin Hofmann, Tomáš Měcháček, v dětskıch rolích diváci uvidí Šimona Klacla, Annu Krejčířovou a Prokopa Zacha.

Třetí pokračování komedie napsali Matěj Podzimek a Tomáš Vávra, režie se ujal Martin Kopp, kterı má za sebou snímky či seriály Bajkeři, Vyšehrad, Tátové na tahu, Ohnivé kuře, Vinaři a Ulice. Hudbu k filmu skládá Jan P. Muchow.