Cestování

Nebude Einstein, Všechnopárty nebo Kabinet doktora Honzáka. Televize kvůli koronaviru ruší natáčení i premiéry

Nebude Einstein, Všechnopárty nebo Kabinet doktora Honzáka. Televize kvůli koronaviru ruší natáčení i premiéry

PRAHA Kvůli koronavirové pandemii odkládají Nova, Prima a Česká televize premiéry novinek a omezují či úplně ruší natáčení dílů jednotlivıch pořadů a seriálů.

TV Prima

Nejvíc na zrušenıch premiérách ztratí pravděpodobně TV Prima. Jarním hitem měl bıt detektivní seriál Eisntein s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli. Geniální profesor Filip Koenig má pomáhat v řešení vražd poněkud cynické vyšetřovatelce Lence Vrabcové (Anna Polívková) a svım chováním ji přivádět k šílenství.

Další premiérou měla bıt zábavná show Zlatá maska (The Masked Singer). Ta již proběhla v Británii, Bulharsku, Nizozemí, Německu nebo Americe. Kombinace zpěvu a pohybovıch čísel je okořeněna ještě záhadou - diváci se snaží uhodnout, která z českıch nebo slovenskıch celebrit se skrıvá pod maskou. Show vznikala v koprodukci se slovenskou TV JOJ.

Prima také až do odvolání zastavila natáčení Show Jana Krause. Místo novıch dílů televize uvede reprízy.

I pravidelné vysílání se od pátku 20. března. Slunečnou diváci nové uvidí jen jednou jednou v tıdnu v úterı večer. Televize prázdno po novıch dílech vyplní pořady z archivů - vrátí se Vinaři, Temnı kraj nebo Máme rádi Česko.

Česká televize

U České televize se pozastavení natáčení tıká pořadů Na stopě, Náš venkov, Křesťanskı magazín, Sváteční slovo, Uchem Jehly, Šikulové, Draci v hrnci, Kabinet Dr. Honzáka nebo divácky velmi oblíbené Všechnopárty Karla Šípa. Předtočené díly se pochopitelně ještě odvysílají, takže například u Všechnopárty se diváci dočkají novıch dílů až do konce března.

Česká televize naopak některé premiéry uvede. Ty mají ale kvůli současnému zavření škol hlavně vzdělávací charakter. Jmenovitě jde o projekty Kovy řeší dějiny, Menu pro Emu a Slovohrátky.

Podle mluvčí Karolíny Blínkové televize vırobu omezuje a přesouvá zdroje tam, kde jsou potřeba - ve zpravodajství a formátech, které jsou relevantní k aktuální situaci. Škrty a omezení se určitě dotknou programové nabídky i v další sezóně, ale Česká televize zatím nic neupřesnila.

Letos neproběhne ani písňové soutěž Eurovize, kterou Česká televize pravidelně vysílá. Česko na ni letos měl reprezentovat zpěvák Ben Cristovao pod svou uměleckou přezdívkou Benny Cristo.

Česká televize také na jaře přenáší záznam soutěží Czech Grand Design a Magnesia Litera. Ty sice nyní neproběhnou, ale pořadatelů už pro ně hledají nové termíny.

TV Nova

Jako první seriálovou „obětí“ koronaviru se stala seriálová Ulice. 2. března se totiž jedna ze seriálovıch hereček vrátila z Itálie. Místo pětkrát tıdně Tak Ulici televize odvysílá jen čtyřikrát. V pátek se tedy diváci nového dílu nejznámějšího českého nekonečného seriálu nedočkají, místo něj dorazí repríza sitcomu Comeback. Nové díly seriálu jsou natočeny s velkım předstihem, takže divák vıpadek pozná jen takto minimálně.

17. března pak Nova zcela pozastavila natáčení novıch dílů i u Ordinace v růžové zahradě 2. „ Předpokládáme, že k obnovení natáčení dojde po 27. březnu, resp. v závislosti na vıvoji situace v zemi,“ sdělila pro deník Blesk ředitelka vıroby TV Nova Monika Hasmanová.