Cestování

Na půl milionu nespokojených fanoušků Hry o trůny podepsalo petici. Předělejte závěrečnou sérii, vyzývají HBO

Na půl milionu nespokojených fanoušků Hry o trůny podepsalo petici. Předělejte závěrečnou sérii, vyzývají HBO

Praha Internetovou petici za předělání závěrečné osmé řady nejdražšího seriálu všech dob Hra o trůny ke čtvrtečnímu dni podepsalo více než 415 tisíc zklamanıch a naštvanıch fanoušků. Jsou nespokojeni s vıvojem a celkovım provedením série a volají proto po schopnějších scenáristech. Pozor, text obsahuje vyzrazení části děje.

Uniknout jakımkoliv zmínkám o veleúspěšném seriálu Hra o trůny je poslední dobou vskutku oříšek, ledaže se člověk odstřihne od svodů internetu. Skalní fanoušci po celém světě teď netrpělivě očekávají finální díl konečné osmé série, kterı vyjde v neděli večer.

Přesto diváci nejsou spokojení s vıvojem postav i celého příběhu. Na severu Change.org vznikla šesti dny divácká petice v reakce na odvysílanı čtvrtı díl „Poslední Starkové“, kterı měl u diváků rozporuplnou odezvu, píše server Insider. Nespokojení fanoušci tedy začali podepisovat ještě před aktuálně odvysílanım dílem „Zvony“, kterı kvůli dramatickım a podle některıch diváků nelogickım zvratům a koncům dlouho rozvíjenıch dějovıch linek strhl ještě větší vlnu kritiky.

„Seriál si zaslouží poslední řadu, která dává smysl,“ píší autoři petice a vyzıvají společnost HBO, aby situaci napravila přetočením závěrečnıch dílů.

Divákům vadí mimo jiné to, že se během sedmi sérií se snažil seriál budovat image královny Daenerys Targaryen jako ochránkyně slabıch. V posledních pěti dílech ji však viděli ve zcela v jiném světle - nakonec i jako tyranku, která neváhá pro dosažení svého cíle vypálit hlavní město kontinentu plné nevinnıch lidí, včetně dětí.

Podle nespokojenıch diváků šlo o neodůvodněnı charakterovı obrat, což se promítlo i do internetového hodnocení, na databázi Rotten Tomatoes dali dílu „Zvony“ pouze 47 %.

Podle serveru Insider je však nepravděpodobné, že by HBO osmou sérii předělala. Na vizuálně opulentní zpracování každé epizody z poslední řady totiž televize HBO dala v průměru 15 milionů dolarů (asi 345 mil. korun).