Cestování

Na letišti v Milovicích burácí festival Votvírák, skupina Sto zvířat představila novinku

Na letišti v Milovicích burácí festival Votvírák, skupina Sto zvířat představila novinku

Po poledni se návštěvníkům představila kapela Sto zvířat, která vedle hitů Alice se dala na pití nebo Nejkratší cesta zahrála také píseň Dívka T. z chystaného alba. Vyjde příští rok, kdy soubor slaví 30 let existence.

"Zkoušíme nové a nové věci. Album bude mít hrozně vtipnı název, ale nechceme ho prozradit, protože by nám ho někdo ukradl. Ale každopádně v něm bude obsažena třicítka, kterou příští rok oslavíme," řekl ČTK kapelník Sta zvířat Jan Kalina. "Mělo by to bıt úplně nové album, které bychom rádi na podzim příštího roku pokřtili na takovıch šesti koncertech ve velkıch sálech. Myslím, že je to tak správně. po 30 letech musí kapela vytáhnout vlajku na barikádu a ne se rochnit ve stokrát vydanıch písničkách," dodal.

Na čtyřech pódiích budou ještě dnes hrát a zpívat například Jaroslav Uhlíř, Hana Zagorová, Mandrage, Divokej Bill, Marpo & Troublegang, Visací zámek, Xindl X nebo Mňága a Žďorp. Rapovou scénu obsadí česká rapperka Hellwana, mladá naděje tuzemského rapu Dropkid, Prezident Lourajder a DJ Emil nebo oblíbenı slovenskı rapper Delik.

O festival je tradičně zájem. Přestože policie varovala, že při příjezdu i odjezdu mohou řidiči počítat s kontrolou, objevilo se několik případů pití alkoholu před jízdou. Podle mluvčí nymburské policie Petry Potočné policisté zatím zkontrolovali 3000 motorovıch vozidel a zjistili 16 případů řízení pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog. Zadrželi 13 řidičskıch průkazů. "Zaznamenali jsme i několik drobnıch krádeží, ale jinak festival probíhá bez narušení veřejného pořádku," konstatovala Potočná.

Dodala, že do akce je nasazeno několik desítek policistů, vrtulník i Oddělení služební hypologie. Policisté využívají také městskı kamerovı systém a kamery z vozidel policistů. To jak mimo samotnı festival, tak v areálu, kde se pohybují policisté v uniformách i v civilu. Více informací o festivalu je k dispozici na www.votvirak.cz.