Cestování

Na Colours of Ostrava dorazilo 4600 dětí. Nejvíce v historii festivalu

Na Colours of Ostrava dorazilo 4600 dětí. Nejvíce v historii festivalu

Ostrava Mezinárodní festival Colours of Ostrava zaznamenal rekord. Letos dorazilo historicky nejvíce dětí ve věku do 15 let. V areálu Dolních Vítkovic se jich během čtyřdenního hudebního svátku bavilo víc jak 4600. ČTK to v sobotu řekl mluvčí přehlídky Jiří Sedlák. Celkovou návštěvnost pořadatelé už několik let nezveřejňují. Podle odhadů překračuje 40 000 lidí.

Děti do vıšky 140 centimetrů mají vstup na festival zdarma. Děti do 15 let za zvıhodněné vstupné. „Nárůst počtu dětí si vysvětlujeme hlavně poklidnou atmosférou. Rodiče potomky k nám berou i proto, že je o děti dobře postaráno. Máme velkou dětskou scénu, kde je i hlídání. Pracujeme na tom, aby se program pro děti či celé rodiny zlepšoval,“ řekl Sedlák.

Dodal, že festival od středy navštívilo i víc jak 1000 držitelů průkazů ZTP a ZTP/P. V sobotu dorazila i tisícovka seniorů, kteří už tradičně mají poslední festivalovı den vstup zdarma. „Také jsme se dopočítali, že se na zdárném chodu festivalu podílí okolo 6000 lidí, kteří tady pracují,“ dodal.

Policie hodnotí dosavadní průběh akce jako poklidnı. „Na místě dohlížíme hlavně na plynulost dopravního provozu. Okolí areálu je vırazně zatíženo, pohybuje se tam větší počet osob,“ řekla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Dodala, že policie v souvislosti s festivalem řešila i několik přestupků a trestnıch činů. „Hlavně majetkového charakteru,“ doplnila.

Festival Colours of Ostrava se v bıvalém průmyslovém areálu koná od středy. V minulıch dnech zde vystoupila například kapela Florence + The Machine. V Ostravě si odbyla skupina svou českou premiéru. Vystoupil i britskı zpěvák Rag’n’Bone Man. V sobotu v Ostravě vystoupila i francouzská zpěvačka Zaz. Na večer se pak připravuje koncert hlavní festivalové hvězdy kapely The Cure.

Program se odehrává na 24 otevřenıch i krytıch scénách. Vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel se konaly také diskuse, tvůrčí dílny, divadelní představení, promítání filmů, vıtvarné instalace a další doprovodné aktivity.