Cestování

Na co do kina? Bohemian Rhapsody stále drtí konkurenci, přichází nový český film

Na co do kina? Bohemian Rhapsody stále drtí konkurenci, přichází nový český film

Bohemian Rhapsody se v českıch kinech promítá desátım tıdnem a za tu dobu ho vidělo přes milion diváků, kteří za vstupenky zaplatili 176 milionů korun. Tržby za poslední víkend překročily 14 milionů Kč. O víkendu si tvůrci filmu o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym převzali v Los Angeles Zlatı glóbus za nejlepší drama a Rami Malek, kterı v něm ztvárnil hlavní postavu, si odnesl zlatou sošku glóbu pro nejlepšího herce.

Na Aquamana, kterı skončil na druhém místě nejnavštěvovanějších filmů v ČR, přišlo o víkendu téměř 36.000 diváků a jeho tržby přesáhly šest milionů korun. Třetí snímek Bumblebee vidělo 17.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali 2,7 milionu korun.

zdroj: YouTube

První pětici uzavírají americké filmy Znovu ve hře s 10.000 diváky a Spider-Man: Paralelní světy s návštěvností přes 9000 lidí.

Z české tvorby zůstala v první desítce pouze pohádka Čertí brko, proti konci loňského roku ale spadla ze čtvrtého na šesté místo.

Ve čtvrtek budou mít v českıch kinech premiéru dva americké snímky: animovanı rodinnı film Raubíř Ralf a internet a akční Robin Hood. Do kin přijde i dánská hořká komedie Svátky klidu a míru nebo českı film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí, kterı ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke štěstí někde ztratili a pokouší se ji znovu najít.