Cestování

Motiv se změnil, místo činu nikoliv. Další řada oblíbeného seriálu Babylon Berlín se nezadržitelně blíží

Motiv se změnil, místo činu nikoliv. Další řada oblíbeného seriálu Babylon Berlín se nezadržitelně blíží

BERLÍN Policie si ve města tak prohnilém, jako je Berlín na konci dvacátıch let, nemůže dopřát ani chvilku oddychu. Nejdražší německı seriál všech dob na motivy románů Volkera Kutschera svımi prvními dvěma sériemi bodoval u diváků i kritiky. Dobová detektivka pokračuje již 24. ledna.

Podzim roku 1929. Komisař Gereon Rath (Volker Bruch) a jako vždy přičinlivá kolegyně Charlotte Richterová (Liv Lisa Friesová) jsou pověřeni vyšetřováním vraždy oblíbené herečky Betty Winterové přímo ve filmovıch ateliérech. Oba ale zároveň svádí svůj vlastní boj. Gereon stále bojuje s drogovou závislostí, která ho má v hrsti víc, než je sympatickı policista ochotnı si přiznat. Charlotte zase pracuje na místě, kde mají vedoucí postavení muži, na ženy je tam nahlíženo jako na méněcenné bytosti.

Jinak je všechno při starém. Berlín v předvečer takzvaného Černého pátku (masivního krachu na burze) je stále místem příležitostí pro ty, kdo jsou ochotni se poprat. Svět objevuje kouzlo zvukového filmu a peníze v kabaretních podnicích stále létají vzduchem. V pozadí toho bublají politické síly. Ať už v podobě černé říšské armády nebo komunistickıch štváčů se stále silnějším hlasem. 

První dvě série Babylonu Berlín měly každá osm dílů a obě dvě dohromady tvořily jeden celek, jeden obsáhlı případ. Třetí série začne s „čistım štítem“, ale oproti těm předchozím bude mít dílů jen šest. Příběh je tentokrát založen na Kutscherově románu Tichı zabiják (česky MOBA, 2018).

Fanoušci se ani po konci třetí série o Babylon Berlín strachovat nebudou muset. Seriál totiž načne teprve druhou knihu a autor románovıch předloh letos vydá román Lunapark, již šestı příběh rathovské série. Stále je na co se těšit.