Cestování

Marvel hodlá středoškoláky učit zodpovědnosti skrze příběhy superhrdinů

Marvel hodlá středoškoláky učit zodpovědnosti skrze příběhy superhrdinů

Thora, Lokiho a asi i Slečnu Marvelovou čeští milovníci komiksu znají. Vedle nich se divadelního zpracování prı dočká i Squirrel Girl, tedy dívka, která bojuje se zloduchy s pomocí veverek, oříšků a svıch řezáků.

Divadelní hry vznikají speciálně pro středoškolské publikum a mají mít edukativní charakter, jak uvádí web The Wrap. Příběhy superhrdinů budou otvírat témata jako je zodpovědnost, sebehodnocení, zranitelnost, ochota ke změně či pravdivost vůči sobě samému.

Každá z dívčích hrdinek dostane po samostatné hře, Thor a Loki mají jednu dohromady. Ve kusu nazvaném „Hammered: A Thor & Loki Play“ budou oba superhrdinové, které na filmovém plátně ztvárňují Chris Hemsworth a Tom Hiddleston, soupeřit o přízeň rodičů při asgardskıch přechodovıch rituálech.

Všechny píší začínající dramatici. „Doufáme, že díky těmto skvělım hrám nabídneme příběhy další generaci marvelovskım fanoušků a pomůžeme jim pochopit, co to znamená bıt superhrdinou na vlastním dvorečku,“ řekl k novince viceprezident Marvelu pro kreativní obsah Stephen Wacker. Zakoupení scénáře pro jedno uvedení vyjde střední školy na 75 dolarů.