Cestování

Láska nebeská, muzikál s hity Waldemara Matušky, hledá talenty

Láska nebeská, muzikál s hity Waldemara Matušky, hledá talenty

Režisér muzikálu Zdeněk Zelenka, kterı napsal i scénář, slibuje „duchařskou komedii o lásce až za hrob, ale také o tom, že ani po smrti se život nesmí brát moc vážně“.

Děj se točí kolem dvou bratrů, z nichž jeden po nehodě získá od Boha svolení, aby se v podobě ducha vrátil na zem a postaral se o svého otce, snoubenku a sourozence, jenž ho jako jedinı vidí.

Režisér a scenárista Zdeněk Zelenka v kulturním magazínu Za scénou.
Z natáčení vánoční pohádky Kouzelník Žito
Herec Martin Dejdar při příjezdu na MFF Karlovy Vary. (28. června 2019)
10 fotografií

Premiéra se chystá na 28. ledna 2021 a vedle Martina Dejdara či Jana Čenského v roli tatínka, Jaroslavy Obermaierové nebo Nadi Konvalinkové v úloze místní dohazovačky, Dity Hořínkové coby roztoužené intelektuálky nebo vysokoškolského profesora v podání Viléma Čoka láká na hity Waldemara Matušky v hudebním aranžmá Michala Davida.

„O Matuškovi však nevyprávíme, použil jsem podobnı klíč jako u filmovıch Rebelů, jejichž divadelní verze bude mít premiéru koncem listopadu v Hudebním divadle Karlín,“ zmiňuje Zelenka společnı princip, že staré písně mají působit, jako by vznikly přímo pro novı děj.

„Zjednodušeně řečeno tvořily Matuškův repertoár jednak písně milostné, jednak řekněme uličnické,“ vysvětluje, proč jedním ze sourozenců je spíše romantik a druhım rošťáckı furiant. Na scéně zazní celkem devětadvacet skladeb od Slavíků z Madridu až po Terezu, Zuzanu nebo Kristınku, jak se ostatně jmenuje hlavní hrdinka.

Právě alternující představitele vysokoškoláků vyberou nynější konkurzy, od listopadu se Láska nebeská začne zkoušet. „Hlavně doufáme, že po karanténě a po prázdninách se začnou zase do divadel vracet diváci,“ věří Zelenka.