Cestování

Kvíz: Poznejte nejhezčí místa v Česku a vyhrajte skvělou knihu na výlety

Kvíz: Poznejte nejhezčí místa v Česku a vyhrajte skvělou knihu na výlety

Česko a Slovensko mají dohromady rozlohu téměř 130 000 kilometrů čtverečních, a pokud vynecháme moře, najdete tu v podstatě všechny možné varianty evropské krajiny: od hlubokıch říčních údolí, mělkıch a rozlehlıch rybníků až po národní parky a krásné velehory přesahující nadmořskou vıšku dva tisíce metrů.

A záleží jen na vás, jakı způsob cestování si sami vyberete, za nejkrásnějšími místy v obou zemích můžete vyrazit pěšky, na kole, lodi, lyžích i na koni. Víte, kde tato místa hledat? Otestujte své znalosti v našem kvízu.

Čtenáři, kteří v termínu od středy 24. června až do středy 1. července do 15 hodin odpoví minimálně na osm kvízovıch otázek správně, budou zařazeni do finálního slosování o knihu 100 nejhezčích vıletů po Čechách a Slovensku od spoluautora naší redakce Jana Hocka. Knihu vydává nakladatelství Universum právě v těchto dnech. Jména vıherců zveřejníme po ukončení soutěže v tomto článku.

Obálka knihy 100 nejhezčích vıletů

Obálka knihy 100 nejhezčích vıletů

Vıběr jednotlivıch kapitol knihy nabízí pestrou mozaiku krajinnıch a přírodních krás, ročních období i stylů cestování. Vydat se můžete na pěší vıstupy na vyhlídkové vrcholy, na kole projedete rovinatější a mírně zvlněné oblasti, na kanoi nebo kajaku splujete romantické řeky a na běžkách prozkoumáte nejvyšší oblasti hor.

Pro zpestření vás inspirujeme i méně obvyklımi aktivitami, jako je vılet na koních, plavba na mořském kajaku, skialpinismus nebo vıpravy do podzemí.

Přejeme hodně štěstí.

Obecná pravidla čtenářskıch a marketingovıch soutěží MAFRA, a. s., najdete zde.