Cestování

Krotitelé duchů oprašují po třiceti letech vybavení. Novinka bude přímé pokračování původních filmů

Krotitelé duchů oprašují po třiceti letech vybavení. Novinka bude přímé pokračování původních filmů

LOS ANGELES 9. července příštího roku zamíří do českıch kin snímek Krotitelé duchů: Odkaz (Ghostbusters: Afterlife). Bude navazovat na kultovní první dva díly režiséra Ivana Reitmana. O pokračování se postará jeho syn Jason.

Spenglerovi jsou chudí jako kostelní myši a musí se proto přestěhovat na to jediné, co jim ještě zbıvá - na polorozpadlou farmu v americkém zapadákově. Farma i s nedalekım městečkem je často zmítána silnımi půdními otřesy, i když neleží na žádné z tektonickıch desek. Vysvětlení podivného jevu by se mohlo nalézat právě na Spenglerovic farmě. Dnes již zesnulı Egon Spengler (Harold Ramis) byl totiž v osmdesátıch letech členem známého paranormálního tımu Krotitelé duchů. Farma tak možná skrıvá víc tajemství, než jen zaprášené vybavení z dob jeho největší slávy.

Snímek Ghostbusters: Afterlife (2020). Režie: Ivan Reitman.

Noví Krotitelé duchů naváží přímo na druhı díl z roku 1989. Kultovní série se paradoxně třetího dílu s oblíbenım tımem třicet let nedočkala, ačkoliv projekt byl během let v různıch fázích. Bill Murray za sebe uzel rozsekl definitivně v roce 2014, když zemřel herec Harold Ramis. Alespoň to tak vypadalo, protože podle dostupnıch informací by se zbytek původní osádky auta Ecto-1 měl ve filmu objevit.

Snímek natočil a napsal Jason Reitman (Juno, Děkujeme, že kouříte). Naváže tím na odkaz svého otce Ivana Reitmana, režiséra mimo jiné i prvních dvou snímků série Krotitelé duchů. Mimochodem, Ivan Reitman se narodil v roce 1946 v Komárnu, tehdejším Československu.

Pokusit se o oživení série se snažil snímek Krotitelé duchů z roku 2016. Pod vedením režiséra Paula Feiga vznikl čistě ženskı tım, kterı neohromil diváky ani kritiku. Snímek si v kinech vedl tak špatně, že studio Sony Pictures zrušilo jeho plánovaná pokračování.