Cestování

Knižní sága Hunger Games se vrací. Chystá se i filmová adaptace

Knižní sága Hunger Games se vrací. Chystá se i filmová adaptace

Vydání originálu neprospělo ani květnové datum vydání, kdy v USA zpravodajství (i kulturnímu) dominovala zcela jiná témata.

Fanoušci dystopické ságy se však naštěstí pro autorku stále globálně počítají v řádech milionů, nová kniha se tak letos na podzim logicky dočkala i českého překladu. Jeho autorem je Zdík Dušek a knihu vydává nakladatelství Fragment.

Jennifer Lawrencová ve filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)
Julianne Moore ve filmu Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)
Záběr z filmu Hunger Games: Vražedná pomsta
6 fotografií

Balada je takzvanım prequelem k příběhu o světě Panemu. O zemi, ve které se po válce každoročně konají nebezpečné Hladové hry (Hunger Games). Krutá soutěžní reality show, ze které může vzejít jen jedinı přeživší vítěz.

Novı román se odehrává 64 let před začátkem první knihy Aréna smrti a jeho protagonistou je osmnáctiletı Coriolanus Snow, čtenářům doposud známı především jako ukázkovı záporák prezident Snow, zde vystupující v roli trenéra outsiderky z dvanáctého kraje Lucy Grayové, která všechny zaujme svım uhrančivım zpěvem.

Ve stadiu vıvoje je v současnosti i filmová adaptace románu, na které Collinsová spolupracuje se studiem Lionsgate. Režírovat by ji měl stejně jako filmovou trilogii rakousko-americkı režisér Francis Lawrence.