Cestování

Kdo letos vystoupí na Colours of Ostrava? Zveřejněna další zvučná jména

Kdo letos vystoupí na Colours of Ostrava? Zveřejněna další zvučná jména

Na letošním ročníku vystoupí přes 120 zahraničních a domácích kapel všech žánrů. Novináře o tom dnes informovala ředitelka festivalu Zlata Holušová.

"Letošní nabídka je neobyčejně pestrá - od rockové legendy, přes velkou taneční hvězdu, široké zastoupení současné africké hudby až po energickı funky a soul," uvedla Holušová.

Rocková kapela The Killers za svoji kariéru prodala přes 28 milionů alb a získala mnoho hudebních nominací či ocenění včetně Q Awards, Brit Awards či Grammy. Jejich koncerty vyprodávají stadiony a největší festivaly po celém světě.

zdroj: YouTube

K už dříve zveřejněnım účastníkům Colours of Ostrava, mezi které patří kapely Twenty One Pilots a The Lumineers či zpěvačka LP, přibyla britská elektro-punková dvojice Sleaford Mods, osmdesátiletá brazilská zpěvačka Dona Onete, Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny nebo americká blues-rocková dvojice sester Larkin Poe.

Zástupce české scény pořadatelé festivalu oznámí později. "Už teď bych upozornila na exkluzivní koncert Vládi Mišíka, kterı se v Gongu představí se svım posledním projektem. A myslím, že v noci fanoušky potěší jedna z našich nejúspěšnějších kapel Chinaski," řekla ČTK Holušová. Více informací k programu se nachází na www.colours.cz.

Po boku Colours of Ostrava se uskuteční již 5. ročník mezinárodního fóra Meltingpot. Celkově se v areálu Dolních Vítkovice uskuteční přes 450 programovıch bodů na 24 venkovních i krytıch scénách. Diskusní fórum nabídne pestrou škálu témat. "Od aktuálních společenskıch a politickıch otázek přes oblast lidskıch práv, médií a dezinformací, digitalizaci a humanismus, příležitosti a hrozby kyberprostoru, až po vědu, vzdělávání, literaturu, hudbu, zdraví, životní styl, cestování a osobní rozvoj," sdělila Holušová.

O Číně jako současnému tématu budou diskutovat americkı bezpečnostní analytik, specialista na čínskou politiku a armádu Peter Mattis nebo někdejší korespondentka z Číny, politoložka a novinářka Didi Kirsten Tatlowová. Na lidská práva, média a medializaci globálních politickıch problémů se specializuje mezinárodní korespondentka CNN Arwa Damonová, oceňovaná za četné reportáže z ozbrojenıch konfliktů.

Z Austrálie do Ostravy zamíří spisovatel a průvodce meditací David Michie, autor světového bestselleru Dalajlamova kočka. Mezi další letošní řečníky ze světa literatury patří nositel Řádu britského impéria, básník, dramatik, spisovatel a performer Lemn Sissay nebo českému publiku dobře známı americkı spisovatel Robert Fulghum. Více informací o fóru Meltingpot se nachází na meltingpotforum.com.

Počty návštěvníků Colours of Ostrava pořadatelé už několik let neposkytují. Odhady se pohybují kolem 40.000 lidí.