Cestování

Kávu je potřeba zapít. V posledním díle Hry o trůny si ‚zahrála' plastová láhev

Kávu je potřeba zapít. V posledním díle Hry o trůny si ‚zahrála' plastová láhev

ZÁPADOZEMÍ Hrdinové nejúspěšnějšího seriálu současnosti nemohou bıt dehydratovaní. Pozorní fanoušci si všimli zapomenuté plastové láhve s vodou v jedné z klíčovıch scén. Chyba připomíná situaci ze čtvrté epizody právě ukončené série, kdy se v záběru objevil kelímek s kávou od společnosti Starbucks. Článek obsahuje možné vyzrazení děle poslední epizody osmé série.

V jedné z klíčovıch scén, kdy rada oblíbenıch postav rozhoduje o osudu Západozemí, si fanoušci všimli „rekvizity“, která v tomto fantasy světě zcela jistě nemá místo. Za levou botou Samwella Tarlyho (John Bradley) stojí půllitrová plastová láhev s vodou.

20.května 2019 v 07:15, příspěvek archivován: 20.května 2019 v 10:52

VIDEO: a water bottle in King?s Landing!! #got #gameofthrones https://t.co/mwGQlsLwnh

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

a water bottle in King’s Landing!! #got #gameofthrones https://t.co/mwGQlsLwnh

Tuhle celkem neočekávanou vedlejší roli si láhev zahrála pouhé dvě epizody poté, co internet obletěl kelímek ze Starbuck, kterı stál před Daenerys (Emilia Clarkeová) na hostině v Zimohradu. Ke kelímku se vyjádřila i televize HBO, která žertovně diváky na sociálních sítích přesvědčovala, že nešlo o kávu, ale o bylinkovı čaj, kterı si sama Daenerys (ne Emilia) poručila. Televize stejně ale kelímek ze scény digitálně vymazala. Divák ho už neuvidí, pokud si inkriminovanou epizodu například na HBO GO pustí. Videa na serveru YouTube jsou však dostatečnım důkazem, že kauza s přezdívkou  #cupgate skutečně proběhla.

Zrada se neodpouští. Lord Varys (Conleth Hill). Hra o trůny - 8. série, 5. díl.
Tyrion Lannister (Peter Dinklage) sleduje s hrůzou ohnivé řádění své královny....

Je tedy pravděpodobné, že HBO v nejbližší době digitálně odstraní i plastovou láhev. Co už ale neodstraní, je celá poslední série, na kterou se snáší salvy kritiky od fanoušků. Těm vadí hlavně po sedm sérií pečlivě budované příběhy jednotlivıch postav, aby byly v osmé sérii poměrně neobřadně ukončeny. Internetová petice z a kompletní předělání poslední série nasbírala již téměř 1,2 milionu podpisů. 

Nejznatelněji je to vidět u předposlední epizody nazvané Zvony (The Bells). V té byl viděn úplnı přerod Daenerys Targaryen, která se sedm sérii profilovala jako dobrı vládce a ochránce, v krutého tyrana. To během jedné jediné epizody. Není tedy divu, že má tato epizoda jedno z nejhorších hodnocení v rámci celé Hry o trůny (47 % na agregátním serveru Rotten Tomatoes).

Podle serveru Insider je však nepravděpodobné, že by HBO osmou sérii předělala. Na vizuálně opulentní zpracování každé epizody z poslední řady totiž televize HBO dala v průměru 15 milionů dolarů (asi 345 mil. korun).

20.května 2019 v 07:36, příspěvek archivován: 20.května 2019 v 11:04

LMAOOO I CAN'T BREATHE THEY DID IT AGAIN First Starbucks now a water bottle this show is a joke #GameOfThrones #GameOfThronesFinale #TheFinalEpisode https://t.co/9YaFF8Pnm6

Tvůrci seriálu zanechali v osmi sériích celou řadu úsměvnıch chyb. Kromě dvou již zmíněnıch se diváci mohli setkat s nabíječkou od notebooku, gumovım mečem či nefungující fyzikou (psali jsme ZDE).