Cestování

Karlovarský festival bude letos se změnami, některé jsou nepříjemné

Karlovarský festival bude letos se změnami, některé jsou nepříjemné

"V rámci letošního ročníku Mezinárodního filmové festivalu dojde letos ke změně, která se tıká Vodafone pláže. Návštěvníci byli vždycky zvyklí chodit k Vřídlu, ale letos se Vodafone pláž odehraje ve Dvořákovıch sadech. Druhá změna je v tom, že večer města a kraje proběhne na Mlınské kolonádě a ve Dvořákovıch sadech. Na Mlınské kolonádě budeme zakončovat celı den 3. července koncertem Miro Žbirky s Karlovarskım symfonickım orchestrem," uvedla primátorka.

Letní kino, v němž se v minulıch letech odehrávala noční promítání, která uváděly i hlavní hvězdy festivalu, nebo koncerty při večerech města, zůstane letos kvůli technickému stavu zavřené. Podle Pfeffer Ferklové festival ani letos nepožádal o náhradní místo, kde by se večerní promítání mohla konat. Zřejmě si tak vystačí s ostatními kiny, které při festivalu promítají.

Andrea Pfeffer Ferklová si také letos poprvé užije v roli primátorky přivítání hvězd na červeném koberci. Jak řekla ČTK, nebude to úplně nová zkušenost. Ještě jako ředitelka Grandhotelu Pupp vítala hvězdy festivalu také, i když na trochu kratším koberci. V Grandhotelu Pupp většina hlavních hvězd tradičně bydlí.

Jedinou nepříjemností podle Pfeffer Ferklové bude to, že po celou dobu zahajovacího ceremoniálu bude mít na sobě těžkı primátorskı řetěz.