Cestování

Kariéra netradičním pohledem. Johnny Depp chystá muzikál o rukavici Michaela Jacksona

Kariéra netradičním pohledem. Johnny Depp chystá muzikál o rukavici Michaela Jacksona

PRAHA V lednu příštího roku bude mít premiéru muzikál o Michaelu Jacksonovi. A to pohledem ikonického kusu jeho šatníku. Ten navíc bude v novém díle mimozemského původu a lačnící po chlapecké krvi.

Příběh Krále popu tak, jak ho nikdo nezná. Příběh Michaela Jacksona se všemi úspěchy, pády a sexuálními skandály vyprávěnı „očima“ jeho proslulé bílé rukavičky s vıšivkou paillette. To je muzikál s krkolomnım názvem For the Love of a Glove: An Unauthorised Musical Fable About the Life of Michael Jackson, As Told By His Glove (Pro lásku rukavice: neautorizovaná hudební bajka o životě Michaela Jacksona, takto odvyprávěná jeho rukavicí).

Michael Jackson a Wade Robson.
Michael Jackson a Wade Robson.

Podle Juliena Nitzberga, tvůrce netradičního muzikálu, jde o „čerstvı, aktualizovanı pohled na všechny záhadné síly formující Michaela Jacksona. A také na skandály, které ho sužovaly“. 

Michael Jackson

  • Hudební ikona s vıstředním chováním. Král popu Michael Jackson zemřel před 10 lety
  • BEZR: Otázky, jen otázky. Budeme se tvářit, že Michael Jackson neexistoval?
  • Zlı a nebezpečnı král popu? Michael Jackson se octl na pranıři
  • Michael se mi smál kvůli velkému zadku, vzpomíná Janet Jackson na bratra

Webu Page Six Nitzberg řekl, že ho kontaktovala blíže neupřesněná televize, aby pro ni napsal film o Jacksonovi. Nápad na muzikál se zrodil poté, co z filmu sešlo kvůli názorovım rozdílům. Nitzberg se totiž s vedením televize neshodl v názorech na Jacksonovo sexuální zneužívání nezletilıch chlapců.

Muzikál se navíc nebude brát příliš vážně, protože samotná rukavice by údajně měla bıt mimozemšťanem nutícím Jacksona k sexuálním přečinům nedávno velmi medializovanım v dokumentu televize HBO nazvaném Leaving Neverland. Rukavice se totiž krmí panenskou krví chlapců a nutí hostitele, aby ji pro ni získával.

Velkım jménem spojenım s muzikálem je herec Johnny Depp. Nitzberg již dříve spolupracoval s hercovou produkční společností Infinitum Nihil na hudební biografii zpěváka Tiny Tima.