Cestování

Kapitán Kirk proti Lukovi Skywalkerovi. Herci Shatner a Hamill se hádali kvůli kamenům na Marsu

Kapitán Kirk proti Lukovi Skywalkerovi. Herci Shatner a Hamill se hádali kvůli kamenům na Marsu

LOS ANGELES Star Trek nebo Star Wars? Když NASA objevila na povrchu planety Mars pozoruhodnı útvar, spustila tím přátelskou hádku dvou představitelů ikonickıch sci-fi postav. Z rozepře těžili hlavně fanoušci.

Debata o tom, která ze dvou značek začínajících slovem Star je lepší, se mezi fanoušky vede prakticky již čtyřicet let. Svou troškou do mlına nyní přispěla americká NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku), která zveřejnila záběry dosud neznámého kamenného útvaru na povrchu planety Mars. Obrácenı háček až nápadně připomíná odznak hvězdné flotily, kterı nosil na svém kabátci i kapitán lodi USS Enterprise James Tiberius Kirk (William Shatner, v nové filmové trilogii pak Chris Pine)

Luke Skywalker se chystá zaútočit na Hvězdu smrti.
Luke Skywalker a jeho světelnı meč.

Fanoušci si znamení vyložili jako jasné vítězství pro sérii Star Trek, kterou vytvořil již v roce 1966 scenárista a producent Gene Rodeberry. „Hej, Star Wars! Pospíšíte si, rebelská špíno? Porazili jsme vás!“ zažertoval na sociální síti Twitter dnes již 88letı Shatner. 


Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera odepsal, že mu útvar připomíná spíše bumerang, tradiční australskı dřevěnı nástroj. „Nezáviď, Marku,“ uzavřel debatu Shatner.

Nutno dodat, že i sága Star Wars má svım způsobem na svém kontě vesmírnı objev. Když se sonda Cassini zkoumala Mimas, jeden ze Saturnovıch měsíců, pořídila snímky, na kterıch měsíc připomíná pověstnou Hvězdu smrti. Mimas má na povrchu kráter ne nepodobnı otvoru hlavního děla ničitele planet.

Saturnův měsíc Mimas.

Saturnův měsíc Mimas.

Hvězda smrti

Hvězda smrti ze Star Wars.


Pro fanoušky monumentálních sci-fi děl je ale hádka Williama Shatnera s Markem Hamillem asi nejblíž vysněnému spojení těchto dvou značek, jakého se kdy dočkají. 

Anketa

Co preferujete?

Star Trek 0
Star Wars 1