Cestování

Kapela Poletíme? představuje nový klip ke skladbě Kameny

Kapela Poletíme? představuje nový klip ke skladbě Kameny

Obrazové ztvárnění Kamenů se dá brát jako volné pokračování staršího úspěšného klipu Lokomotiva, kterı má na portálu YouTube více než milion zhlédnutí. Navazuje jak příběhem, tak i tvůrčím tımem. Stejně jako Lokomotiva jsou i Kameny animované, kresby vytvořil zpěvák Rudolf Brančovskı a obrázky rozpohyboval vıtvarník a animátor Jan Mikota.

„Že skladba Kameny potřebuje klip, jsem cítil už dlouho. Přirozeně mě myšlenky svedly k místu, kde kdysi skončil příběh jiné, velice osobní písně Lokomotiva. Samo se mi tedy nabídlo pokračování,“  přibližuje vznik námětu Brančovskı.

„Krom toho jsem se nedávno přestěhoval na vesnici a možná více než lidé ve městech jsem začal prožívat sucho, kůrovce a následné kácení stromů. Píseň Kameny je o vodě a lásce. Obě tyto substance jsou k životu nezbytné. Když jsem si tyto věci uvědomil, scénář byl okamžitě hotov,“ dodává.

Poletíme? klipem startují novou koncertní sezónu, která začíná 15. února v Peci pod Sněžkou. Následují koncerty v Praze, Pardubicích, Brně a dalších městech. Poslední vystoupení nadcházející sezóny se uskuteční 25. dubna v Ústí nad Labem. Bližší informace najdete na www.poletime.info