Cestování

Jiří Černý a další publicisté i muzikanti si připomenou Boba Dylana

Jiří Černý a další publicisté i muzikanti si připomenou Boba Dylana

Už poosmnácté se v sobotu 8. června sejdou fanoušci a „virtuální přátelé“ Boba Dylana na dodatečné oslavě jeho narozenin (osmasedmdesátiny oslavil 24. května), která proběhne pod názvem Dylan Days - Zimmerman Frei v pražském kulturním centru Kaštan.

Odpolední program je tradičně věnován besedám a poslechovım pořadům hudebních publicistů na různá dylanovská témata. Letos uvede Zdenek Pecka promluvu s názvem Svět Boba Dylana v Tulse, Oklahoma a Aleš Opekar připomene české překlady Dylanovıch písní.

Česká publicistická legenda Jiří Černı se ohlédne za některımi událostmi českıch dějin, spojenımi s Dylanovımi písničkami.

Večerní dění v Kaštanu se ponese v hudebním duchu, představí se šest skupin a projektů, hrajících „dylanovky“ ve více či méně věrnıch úpravách. Mezi účinkujícími zaujme například projekt Broken Harp předního českého znalce Dylanova díla Jana Sobotky.

Mezi jinde neslıchané rarity bude patřit speciální program známé folkrockové kapely Původní Bureš nebo příležitostné, velmi zajímavé spojení kytaristy Petra „Bubáka“ Bubláka (mj. Strašidelnı elektrik band, Jakub Noha Band) s jazzovım klavíristou Zdeňkem Zdeňkem (ex-Naima).