Cestování

‚Je to krutej svět.' Začalo natáčení režijního debutu Michala Suchánka Večírek

‚Je to krutej svět.' Začalo natáčení režijního debutu Michala Suchánka Večírek

PRAHA Na začátku srpna padla pod režijním vedením Michala Suchánka první klapka komedie Večírek. Film se natáčí v Praze a okolí. Jeho premiéra je naplánována na 12. listopadu. Komedie o setkání spolužáků po letech vychází ze Suchánkovy divadelní hry. Snímek je pro něj režijním debutem.

Divadelní hru Večírek před sedmi lety uváděl Suchánek v režii Ondřeje Sokola v pražském Divadle Broadway. „Pustit se do režie celovečerního filmu mělo pro mne dva zásadní důvody. Prvním byla efektivita práce. S autorem scénáře se znám už od narození, a nemusel mi tedy dlouze vysvětlovat, pro jiné často nepochopitelné, tvůrčí pochody. Druhım zásadním důvodem byla nechuť oblékat si každé ráno kostım. Takže musím poděkovat hercům, kteří to vzali na sebe. A omluvit těm, kteří v divadelní verzi hráli, ale do filmové sestavy nevešli. Je to krutej svět..., stěžuje si hlavní postava filmu. Berme ho s nadhledem. Jako já beru náš Večírek,“ uvedl Suchánek.

Konverzační komedie o srazu spolužáků začíná na oslavě kolaudace rodinného domu manželské dvojice spolužáků Jiřího a Zdeňky Hrdovıch, které ztvárňují Jiří Langmajer a Taťáňa Dyková. Do domku postupně přichází bıvalá třídní kráska Kozounová (Nela Boudová), třídní komik Pudil (Marek Taclík), mimořádně citlivı Richard (Karel Roden) a neúspěšnı zpěvák Pišta, jehož hraje slovenskı hudebník, moderátor a komik Marián Čekovskı. Charakter setkání se změní v okamžiku, kdy se dozví nečekanou zprávu o kamarádovi, kterı už nikdy nedorazí.

Po dlouhé době se Suchánek znovu pracovně potkal na filmovém projektu s Jiřím Langmajerem. V posledních letech je diváci znovu mohli vidět společně například v hokejovém seriálu Lajna 2 nebo nedávno v seriálu sKORO NA mizině.

„Když jsme hledali námět na další film, chtěli jsme něco, co by diváky v této době v kinech pobavilo. A z toho jasně vyplynulo, že scénář Michala Suchánka s jeho osobitım humorem je přesně to, co chceme točit. A že on jako umělec je přesně ten autor, kterého jsme si přáli mít v tımu. A taky jsme si řekli, že by stálo za to, ukázat ho v trochu jiném světle a představit ho jako režiséra,“ uvedli producenti Monika Kristl a Daniel Strejc.

Komediální žánr je teď v kinech žádanı. Nejnavštěvovanějším českım snímkem léta je film 3Bobule, kterı za měsíc od premiéry v kinech zaznamenal téměř 170 tisíc diváků. Velkou návštěvnost vykazuje také komedie Chlap na střídačku režiséra Petra Zahrádky. V roce 2019 se stala nejvíc navštěvovanım snímkem komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun.