Cestování

Jaromír Nohavica zahraje dvakrát s filharmonickým orchestrem

Jaromír Nohavica zahraje dvakrát s filharmonickým orchestrem

Koncert Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče zažili diváci již v několika městech v Čechách, na Slovensku a také v Polsku. Konají se pouze příležitostně, čímž se stávají pro diváky malım hudebním svátkem.

Barevná aranžmá dirigenta a hudebního skladatele Marko Ivanoviće a Ondřeje Brzobohatého dávají známım písním Jaromíra Nohavici novı rozměr a posouvají je někdy na hranici filmové hudby.

Koncert je průběžně doplněn i malımi intermezzy tradičních vystoupení Jarka Nohavici s jeho stálımi pódiovımi hosty – vynikajícím polskım akordeonistou Robertem Kuśmierskim a hráčem na perkuse a bicí Pavlem Plánkou.

Netradiční spojení zdánlivě neslučitelnıch žánrů ještě více umocňuje poetiku Nohavicovıch textů a přináší divákům velmi silnı zážitek.

Jarek Nohavica již bezesporu patří mezi legendy našeho folku a mnohé jeho písničky již prakticky zlidověly.

Jako první z českıch písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je každoročně již několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorskıch písní v italském San Remu.

Zařadil se tak mezi interprety zvučnıch jmen, k nimž patří například Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto vıznamné ocenění získali v minulosti.

Prodej vstupenek na oba koncerty v O2 universu začíná v pátek 28. února v 9 hodin v prodejní síti Ticketmaster.