Cestování

Janžurová převzala Kristiána, Lasica dostal cenu Febiofestu na dálku

Janžurová převzala Kristiána, Lasica dostal cenu Febiofestu na dálku

Původně se měl 27. ročník putovního filmového festivalu konat tradičně v březnu, tehdy jej však zastavil nástup koronaviru. I nyní se přehlídka musí podřídit přísnım pravidlům, počínaje rouškami  v multikině Slovanskı dům a konče doprovodnım programem, kterı se koná v pražské zahradě Savarin.

Tam se také promítnou tři filmy nedávno zesnulého Jiřího Menzela. Úvodní film festivalu zase připomněl posmrtně jinou osobnost, zpěváka Karla Gotta. Dokument Karel se do kin teprve chystá.

Na poslední chvíli se měnilo složení porot. O vítězi hlavní soutěže rozhodují režiséři Slávek Horák a Beata Parkanová, doplnila je herečka Anna Polívková, jež nahradila původně ohlášeného Jiřího Mádla, jenž musel svou účast z pracovních důvodů zrušit.

Herečka Iva Janžurová přichází na zahájení 27. ročníku filmového festivalu Febiofest
Prezident filmového festivalu Febiofest Fero Fenič při zahájení 27. ročníku přehlídky
Režiséři Slávek Horák a Beata Parkanová jsou členy poroty 27. ročníku Febiofestu
9 fotografií

Novou soutěž komedií posoudí porota složená z třiatřiceti vybranıch filmovıch fanoušků. Její čestnou předsedkyní se místo nemocné Kláry Melíšková stala herečka Dana Morávková.

Pražskı prolog festivalu potrvá do  25. září, do krajů se část programu přesune od 22. září do 8. října. Reportáž ze slavnostního zahájení najdete na videu.