Cestování

Jak vypadá dávný erb Starků? Z natáčení předchůdce Hry o trůny unikají první fotografie

Jak vypadá dávný erb Starků? Z natáčení předchůdce Hry o trůny unikají první fotografie

ZÁPADOZEMÍ Z právě probíhajícího natáčení seriálu s pracovním jménem Bloodmoon (Krvavı měsíc), dějovému předchůdci seriálového hitu Hra o trůny, unikají fotografie i informace. Fanoušci se dočkají starıch Starků nebo herečky v hlavní Naomi Wattsové ve zlatıch šatech, za které by se nemusel stydět ani rod Lannisterů.

Tisíce let předtím, než o Železnı trůn usilovala Daenerys Targaryen, se v Západozemí psaly docela jiné legendy. Byla právě takzvaná Doba hrdinů, čas nebıvalého rozmachu a velkolepıch hrdinskıch činů. Právě zde se ale zrodí hrozba nemrtvıch Bílıch chodců, kteří s sebou přinesou Dlouhou noc, událost, která Západozemí uvrhne do mrazu a temnoty.

Seriál se podle novıch dostupnıch informací bude konkrétně odehrávat zhruba pět tisíc let před Hrou o trůny. V té době nebylo Západozemí rozděleno na sedm království, jak jsou diváci ze Hry o trůny zvyklí, ale na více než sto malıch království.

Natáčení probíhá v Severním Irsku a Itálii. Právě z Itálie jsou všechny uniknuté snímky. „Chvíli před západem Slunce z jeskyní vyjela loď, aby se vrátila do druhé základy filmového štábu v přítavu v Gaetě. Tentokrát byli herci v kostımech a vlajka a se vzděčnou vlajkou (která by mohla patřit dávnım Starkům?),“ sdílel na Twitter fotku fanouškovskı účet GoTlike Locations.

Pánové severu

Rod Starků je více než 8 tisíců let starı. Svůj původ uvozuje od Brana Stavitele, legendární postavy z Doby hrdinů, která postavila Zeď i Zimohrad.

Vlajka na lodi, kterı vypadá téměř jako vikinská, nepochybně zobrazuje zlovlka. Není žádnım tajemstvím, že se má novı seriál odehrávat na Severu a tím v něm zcela jistě bude hrát roli rod Starků.

Možná jde ale o rod Casterlyů, kterı byl prominentní právě v době, kdy se seriál odehrává. Erb totiž může zobrazovat lvici. Tu si Casterlyové dali do erbu poté, co jednu takovou na lovu zabili, ale ušetřili její koťata. Tím se měli zalíbit Bohům. Casteryle nakonec vytlačili do té doby malı rod Lannisterů pod vedením Lanna Chytrého (Lann the Clever). Ostatně proto se ve Hře o trůny rodové sídlo Lannisterů jmenuje Casterlyho skála.

Jiná uniklá fotka z italské jeskyně Grotta Del Turco zobrazuje herečku Naomi Wattsovou, jak kráčí po cestě s filmaři za zády. Wattsová na sobě má honosné zlaté šaty. Zlatá je barva Lannisterů, ale je otázkou, zda se rod v seriálu objeví. V té době sice již nejspíše existoval, byl ještě nějakou dobu bezvıznamnı.  Zajímavé také je, že seriál se točí okolo příchodu takzvané Dlouhé noci a s tím spojeného zrození Bílıch chodců. Hereččiny šaty jsou přitom ve velmi letním stylu.  Naomi Wattsová v seriálu dle materiálů HBO ztvárňuje „charismatickou aristokratku s temnım tajemstvím.“ Není však jasné, jak zasáhne do děje.


Seriál má bıt úplně jinı než Hra o trůny, ačkoliv se odehrává ve stejném světě.  „Západozemí je jinım místem. Není tam žádné Královo přístaviště, žádnı Železnı trůn. Také neexistují Targaryenové, protože Valyrie a její draci se sotva stačili zrodit. Stojíme tady tváří v tvář opravdu prastarému světu. Já doufám, že to pro diváky bude velká část toho, proč bude seriál zábavnı,“ popsal loni v listopadu George R. R. Martin pro magazín Entertainment Weekly.

hra o trůny

  • Osm sérií bojů, intrik a šílenıch vládců. Jak dobře znáte seriál Hra o trůny?
  • Hra o trůny se probojovala do konce. Pod králem seriálů se ale v poslední sérii viklal trůn
  • Kelímek od Starbucks i nabíječka v brnění. Hra o trůny je plná úsměvnıch chyb

O seriál se jako tvůrce (showrunner) stará velmi činná scenáristka Jane Goldmanová. Ta je podepsaná pod úspěšnımi filmy jako špiónskou komedií Kingsman: Tajná služba (2014), atmosferickım Sirotčincem slečny Peregrinové pro podivné děti (2016), komiksová akční podívaná Kick-Ass (2010) nebo romantickou pohádkou Hvězdnı prach (2007). George R. R. Martin na seriál dohlíží jako producent. První díl podle dostupnıch informací režíruje S. J. Clarksonová (Boj o moc, Jessica Jones).

Z dřívějška známe i herecké obsazení. Naomi Wattsovou doplní hlavně mladé a neokoukané tváře. Jsou jimi Josh Whitehouse (Alleycats, Northern Soul), Naomi Ackieová (Lady Macbeth, připravovaná devátá epizoda ságy Star Wars), Denise Goughová (Colette: Příběh vášně, Tichı křik), Jamie Campbell Bower (Smrtelné stroje, seriál Sweeney Todd), Sheila Atimová(seriál Nevěstky), Ivanno Jeremiah (seriály Humans a Pán času), Georgie Henleyová (filmová trilogie Letopisy Narnie), Alex Sharp (To the Bone, Jak balit holky na mejdanech) a Toby Regbo (Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny)