Cestování

Hudební legendy Stivín, Spálený, Hammel vystoupí pod hradem Loket

Hudební legendy Stivín, Spálený, Hammel vystoupí pod hradem Loket

Celı program zahájí jazz fusionové těleso Milana Krajíce Big Band Jazz Francies. Po nich v podvečerních hodinách vystoupí Jiří Stivín, kterého doprovodí Co. Jazz Quartet. Následovat bude koncert Jana Spáleného s jeho skupinou ASPM a celı program uzavře Pavol Hammel se skupinou Prúdy.

Jan Spálenı založil skupinu ASPM spolu s Petrem Kalandrou v roce 1984. Letos vydali po devíti letech desku Nemůžu popadnout tvůj dech, na níž jsou starší písně i několik novinek.

Jan Spálenı při koncertu ve Skokách

Jan Spálenı

Slovenskı zpěvák a hudebník Pavol Hammel objel loni Česko a Slovensko s The Best Of Tour. Bylo to zřejmě poslední turné, které se skupinou Prúdy uskutečnil. Dál ale koncertují na jednotlivıch vystoupeních a jedním z nich bude i to v loketském amfiteátru.

Pavol Hammel se skupinou Prúdy na Československém beatovém festivalu po 50...

Pavol Hammel se skupinou Prúdy


Jazzovı hudebník a známı multiinstrumentalista Jiří Stivín vydal poslední desku Quodlibet před dvěma lety ke svım 75. narozeninám. Stále koncertuje na řadě jazzovıch přehlídek i na samostatnıch koncertech. Od roku 1992 pravidelně pořádá koncerty k poctě patronky hudebníků sv. Cecílie v Dvořákově síni pražského Rudolfina.