Cestování

Hlavu vzhůru, vybízí Nová scéna Národního divadla. Na koronavirus si posvítí světelná instalace

Hlavu vzhůru, vybízí Nová scéna Národního divadla. Na koronavirus si posvítí světelná instalace

PRAHA Divadlo je obrovskı, dıchající organismus. Nová scéna Národního divadla teď nabídne kolemjdoucím pohled přímo do útrob organismu. Celek doplní záznam z inscenace Koncové světlo.

Techničtí pracovníci Národního divadla připravili pro diváky první scény světelnou instalaci na Nové scéně, která předvede, že divadla ani v čase pandemie a svého uzavření nepřestávají úplně fungovat, protože to při jejich bohatém životu, třebaže mnohdy není vidět, ani není možné. Nyní, v době ticha, je příležitost poukázat právě i na běžně skrytá divadelní umění.

Instalace Hlavu vzhůru.
Instalace Hlavu vzhůru.

Jedinečná světelná instalace, připravená na základě celostátní kulturní akce #kulturunezastavis a dále spontánně rozvíjená pod dobře známou hlavičkou Činohry Národního divadla #kulturajenarod, spojuje práci a umění divadelních techniků, herců i režisérů a dramaturgů. Dívejte se na divadlo prozatím alespoň zvenčí a poslouchejte úryvky z předposlední premiéry Činohry, inscenace Koncové světlo, jež bude ze záznamu číst průvodce celé akce Saša Rašilov.

Světelná instalace je k vidění každı den v čase od šesti večer do sedmé hodiny ranní.