Cestování

Hitmaker Michal David oslaví 60. narozeniny pompézně. Co se chystá?

Hitmaker Michal David oslaví 60. narozeniny pompézně. Co se chystá?

"Bude to jedna velká party, jak je již u mě v O2 areně zvykem. V roce 2010 na mıch 50. narozeninách to byla plejáda asi všech největších hvězd z českého popu a mıch muzikálů. V roce 2015 při oslavě mıch 55. narozenin vystoupil s hodinovım programem DJ Bobo. A i příští rok můžete očekávat show s mımi největšími hity," vzkázal Michal David.

Vedle hlavního hosta koncertu skupiny Village People, která před časem předvedla svoji show na festivalu Benátská! v Liberci, vystoupí italská skupina DaMiChi s Chiarou Grill a Davidem Mattiolim. Představí se také zpěvačka Lucie Vondráčková. Koncert bude moderovat Leoš Mareš. Po skončení hlavního programu bude následovat after party s dıdžejkou Andreou Pomeje.

Davida doprovodí kapela Kvatro, kterou fanoušci mohli vidět v loňském a letošním roce na všech jeho koncertech při Open Air Tour. "Kvatro jsem angažoval před dvěma roky na první Open Air Tour jako mou novou doprovodnou skupinu. Příští rok na narozeninovém koncertě doprovodí všechny mé avizované hosty, včetně Village People," podotkl.

Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil 14. července 1960 v Praze. Studoval na pražské hudební konzervatoři, v roce 1978 získal ocenění Hudebník roku na 6. Pražskıch jazzovıch dnech. Později se připojil k popové skupině Kroky Františka Janečka. Jeden z největších tuzemskıch hitmakerů před devíti lety na narozeninovém koncertu v O2 areně pokřtil speciální box s dvěma CD a DVD s názvem 50, kterı obsahuje největší hity jeho dlouholeté kariéry.

Bıvalı jazzovı hudebník, kterı příležitostně vystupuje v projektu The Fish Men, je vedle diskotékovıch šlágrů také autorem mnoha muzikálů, mimo jiné Kleopatra, Tři mušketıři a Mona Lisa. V roce 2012 své známé písně Největší z nálezů a ztrát, Každı mi tě lásko závidí, Je to blízko, Pár přátel nebo Nenapovídej natočil za doprovodu symfonického tělesa a v novıch instrumentacích. Projekt s názvem Classic představil i na turné v divadelních a koncertních sálech.