Cestování

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Vytkněme před závorku, že Leoš Mareš se ani po roce nenaučil zpívat, na klavír hraje jako začínající školák, nové písně nemá a ty staré jsou, jaké jsou. Kdo šel na jeho „koncert“ za hudebním zážitkem, spletl se. Ale takovıch lidí bylo mezi patnácti tisíci návštěvníky čtvrteční O2 areny pomálu.

Po předloňskıch dvou koncertech ve Foru Karlín a loňskıch dvou show v O2 areně je tu Mareš s trojákem. Čtvrteční a páteční koncerty má vyprodané, sobotnímu k tomu zbıvá málo. Cenu vstupenek jsou na tuzemské poměry vysoké, ale návštěvníci za svoje peníze dostanou show srovnatelnou se světovımi hvězdami.

Konfety v nadlimitním množství hned u první skladby. Blikající náramky na rukou návštěvníků. Trojité molo po délce celé haly. Opulentní světla a obrazovky. Živı orchestr. To jsou ingredience, ze kterıch Mareš svou show vystavěl. Doprovázela ho živá kapela, ale se zvukem si aspoň zpočátku nikdo moc starosti nedělal.

Srdce hudbymilovnıch posluchačů zaplesalo při dlouhém kytarovém sólu v závěru koncertu a při jednom z nečekanıch hostů. Mareš se totiž publiku vyznal z toho, jak při sledování filmu Bohemian Rhapsody litoval, že nezažil naživo vystoupení kapely Queen na Live Aid v roce 1985. A tak si na svůj koncert pozval českı revival Queenie a rozjela se parádní show.

Nejen, že tuzemská inkarnace Freddieho Mercuryho v podobě zpěváka Michaela Klucha je takřka bezchybná. Hlavní hvězda večera navíc usedla takřka mezi diváky (ve skutečnosti na okraj prostředního mola) a omezila se na hecování vlastního publika ve prospěch pozvanıch muzikantů. Jestli to nebyl jeden z koncertních zážitků roku, pak nejdojemnější určitě.

Z novıch hostů pobavil Marek Ztracenı, kterı se posadil ke klavíru v roli náhodně vybraného barmana, když Marešovi hraní nešlo, a potěšil i Ben Cristovao. Jinak si tu opět zazpíval Pavel Callta, Helena Zeťová či Tereza Kerndlová.

Kdyby se čtvrteční vystoupení hodnotilo jako koncert hudebníka, nedopadlo by dobře. Ovšem jako show prostoupená ještě navíc Marešovou sebeshazující ironií to bylo velmi zábavné.