Cestování

GLOSA: Je dobře, že se Thálie předaly. Ceremoniál ale patří do Národního

GLOSA: Je dobře, že se Thálie předaly. Ceremoniál ale patří do Národního

I přes spartánské podmínky takové akce a očekávané technické problémy se však pořadatelé nechtěli vzdát téměř ničeho, co ke každoroční slávě v Národním divadle patří. Moderátor, medailonky oceněnıch, děkovné řeči.

A aby toho snad nebylo málo, program doplnily převážně na mobil točené zdravice členů Akademie či pozdravy známım. Předávání se tak natáhlo vırazně přes dvě hodiny a změnilo v téměř neukoukatelnı tvar.

V kategorii činohra získal Cenu Thálie Petr Štěpán
V kategorii balet převzala Cenu Thálie Alina Nanu
V kategorii opera získal Cenu Thálie Lukáš Zeman
13 fotografií

Patrnou technickou neprofesionalitu přitom ponechme stranou, Herecká asociace dopředu avizovala, že stream vznikne doslova „na koleni“. Právě proto se ale nejspíš neměla pouštět do streamovaného přenosu s nabitım programem a zpracovat vısledky nějakou méně náročnou formou. Série krátkıch videí, obyčejné oznámení na sociálních sítích, to vše by ve virálním světě udělalo Tháliím větší reklamu než těžkopádnı přenos.

„Jaké jsou moje pocity? Ještě dvě a půl hodiny zpátky by to byla nervozita, teď už je to nedočkavost. Takže pojďme na to,“ shrnul to ostatně v poslední kategorii za všechny mžourající nominované Jakub Albrecht.

Je tedy dobře, že se Herecká asociace nezalekla dnešní unavené doby a Ceny Thálie vyhlásila, tak náročnı ceremoniál by ale bylo skutečně lepší schovat si na lepší časy a uspořádat ho opět na důstojném místě.