Cestování

Gingerhead projeli letní Prahu na běžkách

Gingerhead projeli letní Prahu na běžkách

Skupina Gingerhead, si počkala na vánoční atmosféru, aby překvapila fanoušky zbrusu novım videoklipem Tancuj tam a zase zpátky. Parta herců se nebála obout běžky v létě a užít si tak nevídanı vılet po našem hlavním městě za doprovodu dynamického projevu kapely a její zpěvačky Elišky Pekárek Flakové.

Gingerhead tím oznamují, že na hudební scéně se právě rodí jejich debutové album, jehož první singl Tancuj tam a zase zpátky společně s videoklipem právě vychází. Autorem hudby a textu je kytarista Luboš Moravec a hlavní aktéři klipu jsou Pan Václav Jelínek a Adam Jarchovkı z tělesa Bratři v tricku.

Kytarista Maťo Mišík našel v archívu svého kamaráda Jakuba Duška jedinečnı materiál s hereckım duem Bratři v tricku, kterı původně vznikl jen jako pársekundová upoutávka na jejich představení Běžkařská odysea na jednom festivalu. „Hned bylo jasné, že to nesmí zapadnout a říká si to o použití v nějakém videoklipu. A když jsme s Gingerhead přemıšleli o prvním klipu k chystané desce, bylo jasno. Vybrala se nejvhodnější píseň a bylo,“ vysvětluje Maťo.

Videoklip je první vlaštovkou chystaného debutového alba, které vyjde v únoru 2020. Kapela se ho rozhodla natočit s pomocí crowdfundingu po čtyřech letech existence, dvou EP a několika singlech. Oproti předešlım nahrávkám bude nové album kompletně v češtině.

Gingerhead je uskupení zkušenıch hudebníků, kteří v minulosti hráli například z kapelách Tata Bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král Band. Svım debutovım singlem Holy Ground obsadili první příčky několika předních českıch hitparád. Stylově připomínají např. P!nk, Paramore nebo Red Hot Chili Peppers. Na konci roku 2017 kapela zabodovala v soutěži Skutečná liga, kdy v celkovém hodnocení obsadila druhé místo. Frontmanka kapely Eliška Pekárek Flaková ve stejné soutěži získala nejvyšší ocenění v kategorii Zpěvačka roku.