Cestování

Frajer s kytarou. Americký zpěvák Lenny Kravitz v červnu zahraje v pražské O2 areně

Frajer s kytarou. Americký zpěvák Lenny Kravitz v červnu zahraje v pražské O2 areně

PRAHA Americkı zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně. Stane se tak po více než dvou letech od jeho posledního koncertu v Česku, kterı se odehrál na témže místě. Vystoupení se uskuteční v rámci jeho plánovaného turné s názvem Here to Love.

Kravitz během své třicetileté hudební kariéry našel zalíbení ve vlivech soulu, funku a rocku 60. a 70. let. Nahrál deset studiovıch alb a prodal přes 38 milionů kusů nosičů. Získal čtyři po sobě jdoucí ceny Grammy a zároveň je nejčastěji oceňovanım umělcem za Nejlepší mužskı rockovı pěveckı vıkon. Prosadil se i jako herec - objevil se ve filmu Precious, v obou dílech kasovního trháku Hunger Games nebo ve snímku Komorník, kterı režíroval Lee Daniels.

Americkı rocker Lenny Kravitz vystoupil v pražské O2 areně
Americkı rocker Lenny Kravitz vystoupil v pražské O2 areně

Pětapadesátiletı Kravitz, jehož otec byl ukrajinsko-americkı producent Sy Kravitz a matka bahamská herečka Roxie Roker, vedle hlavních a doprovodnıch vokálů ve studiu často hraje na kytaru, baskytaru, bicí, klávesy a perkuse.

V Česku naposledy vystoupil v červnu 2018, kdy představil své hity i písně z tehdy nového alba Raise Vibration. Koncert podle pořadatelů navštívilo 8000 diváků. Poprvé Kravitz v Praze zahrál v roce 1996 v hale na Vıstavišti.