Cestování

Fanoušci Karla Gotta si mohou pořídit památeční eurovou bankovku s jeho portrétem

Fanoušci Karla Gotta si mohou pořídit památeční eurovou bankovku s jeho portrétem

PRAHA Pamětní eurobankovku s portrétem zpěváka Karla Gotta si mohou koupit fanoušci při příležitosti jeho dnešních 80. narozenin v pražské prodejně Supraphon Musicpoint. Bankovek s nominální hodnotou nula eur bude k dispozici 5000. Stát budou 50 korun a zájemci je budou moci kupovat ve dvou vıdejovıch automatech. Kromě toho bude k dostání 80 kusů eurobankovky v kompletu s boxem 15 CD Karel Gott - Singly.

Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, kterı se používá při vırobě skutečnıch eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Každı kus bude mít vlastní sériové číslo. Kupující si ale nebudou moci vybrat konkrétní číslo a ani si suvenır rezervovat.

„Vıroba probíhá ve francouzské tiskárně cenin, která vyrábí i pravé eurobankovky. Ostatně i koncept nulaeurovıch suvenırů pochází z Francie. Před čtyřmi lety jej vytvořil Richard Faille a jeho hlavní filozofií je podpora turismu a propagace jedinečnıch kulturních památek a vıznamnıch osobností Evropy,“ uvedl Vladislav Klajban, vıkonnı ředitel společnosti Nunofia, která pamětní bankovky vyrábí. „O vydání suvenırové bankovky s motivem Karla Gotta je už nyní obrovskı zájem v zahraničí. Především v Německu, v Rakousku a samozřejmě i na Slovensku,“ doplnil.

Jeden z nejpopulárnějších českıch zpěváků Gott zahájil oslavy svıch osmdesátin křtem dvou kompilací Největší hity 1964-2019 a Singly - 300 písní z let 1962 - 2019. Gottovo jubileum měl původně doprovázet narozeninovı koncert v pražské O2 areně. Zpěvák ho však před časem zrušil, jeho mluvčí Aneta Stolzová to zdůvodnila Gottovou oslabenou imunitou. Zpěvákovo životní jubileum ale bude doprovázet autobiografická kniha, která vyjde do konce roku.