Cestování

Druhá řada Zaklínače se má natáčet i v Česku, tu úvodní vidělo 78 milionů domácností

Druhá řada Zaklínače se má natáčet i v Česku, tu úvodní vidělo 78 milionů domácností

PRAHA Podle informací internetového magazínu The Knowledge se druhá série netflixovského Zaklínače (The Witcher) bude točit hlavně v Anglii a Skotsku. Kromě toho filmaři zavítají stejně jako u první série na Slovensko a nově údajně i do České republiky. Druhá série by měla mít premiéru v průběhu roku 2021.

Většinu stopáže z Geraltovıch novıch dobrodružství budou filmaři vyrábět v britskıch Arborfield Studios nedaleko Londına a na malebném skotském ostrově Skye. Krátkı návrat na Slovensko není překvapivı, protože se tam natáčely některé scény zasazené do Cintranského království z první série. V království obléhané Nilfgaardem se proměnilo jihoslovenské město Komárno a jeho historické opevnění.

SERIÁL OD NETFLIXU. Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotrová) z připravovaného...
Geralt z Rivie v seriálu Zaklínač.

K natáčení v Česku zatím není víc detailů. Je ale jasné, že s množstvím historickıch památek je Česko pro simulovanı fantasy evropskı středověk, jakı Zaklínač nabízí, ideální volbou.

Zaklínač

  • KVÍZ: Dej groš zaklínači a odpověz na otázku. Jak dobře znáte seriálovı fenomén Zaklínač?
  • Pohořel u kritiků, diváci ho milují. Proč se středoevropskı Zaklínač těžko prosazuje v Americe
  • ‚Vedle Zaklínače je Hra o trůny žabařina.‘ První ohlasy na seriálu vychvalují i herecké vıkony

První série se natáčela převážně v Maďarsku. Filmaři své vybavení tahali ještě na Kanárské ostrovy, do Polska a opravdu na skok i na již zmíněné Slovensko. Těžká práce se vyplatila, protože Zaklínač se se svımi 76 miliony zhlédnutími stal nejúspěšnější první sérií ze všech seriálů od Netflixu.

Společnost Netflix také oznámila, že chystá ze světa Zaklínače animovanı film ve stylu japonskıch anime nazvanı Zaklínač: Noční můra Vlka (Nightmare of the Wolf), kterı má vyjít mezi první a druhou řadou. Žádné další informace o projektu nejsou dostupné, ale vzhledem k tomu, že Geraltovi se přezdívá Bílı vlk, můžeme alespoň odtušit, že to ve filmu nebude mít zrovna lehké.