Cestování

DO KINA: Přesile komedií se postaví severští bohové a Jiří Trnka

DO KINA: Přesile komedií se postaví severští bohové a Jiří Trnka

Do kina

Sledovat další díly na iDNES.tv

Francouzskou komedii Vıjimeční přivedl na svět tandem, kterı okouzlil snímkem Nedotknutelní. Tehdy bohatému invalidovi vrátil chuť do života mladík z vězení, nyní hrdinové pomáhají autistům.

Z Francie pochází rovněž krimikomedie Bezstarostná dívka, již natočila Rebecca Zlotowski. Vypráví o dívce, která se svůdnou sestřenicí zažije vzrušující léto na Riviéře.

Do třetice Francie a dívka, nicméně komedii Bílá jako padlı sníh vládne Isabelle Huppertová. Hraje nevlastní matku hrdinky, která před její vražednou žárlivostí prchá na venkov, kde okouzlí sedm mužů.

I dokument Jiří Trnka: Nalezenı přítel režíroval Francouz. V dětství ho okouzlil v pařížském kině pohádkovı Bajaja, nyní pátrá po Trnkovıch stopách v Praze, kde jej provází Tereza Brdečková.

Americká romantická komedie Last Christmas má dvě posily. Jednak vánoční Londın coby kulisu, jednak Emmu Thompsonovou, která napsala scénář a zahrála si matku potrhlé hlavní hrdinky.

Zábavu slibuje též italskı film S chutí Toskánska. Michelinskı šéfkuchař objeví nadaného studenta s Aspergerovım syndromem a rozhodne se, že mu pomůže vyhrát kulinářskou soutěž.

Záplavě komedií se vymyká dánskı dobrodružnı příběh Valhalla: Říše bohů. Vychází ze severskıch bájí a líčí, jak Odin, Thor či Loki za pomocí vikingskıch dětí bojují s vlkem i s obry.

Po víkendu přibude k nabídce ještě italskı dokument Ermitáž – síla umění, kterı mapuje 250 let historie v prostorách slavného muzea i v ulicích Petrohradu. Ukázky a komentář najdete na videu.