Cestování

DO KINA: Polistopadová Amnestie se postaví proti velké jízdě Le Mans 66

DO KINA: Polistopadová Amnestie se postaví proti velké jízdě Le Mans 66

Do kina

Sledovat další díly na iDNES.tv

Film Amnestie, kde v režii Jonáše Karáska hrají Aňa Geislerová či Marek Vašut, mapuje nedávnou historii. A to od totality přes revoluci až po amnestie prezidenta Václava Havla, které vyvolaly vězeňské nepokoje.

Sportovní drama Le Mans 66 líčí ročník čtyřiadvacetihodinového závodu, v němž značka Ferrari našla přemožitele. Zábavnou dvojici ve službách automobilky Ford hrají skvěle Matt Damon a Christian Bale.

Horor Doktor Spánek od Stephena Kinga napovídá už distribučním názvem, kdo je autor předlohy, jež navazuje na slavné Osvícení. Po čtyřiceti letech musí již dospělı syn čili Ewan McGregor opět využít svůj zvláštní dar.

Příběhu Karel, já a ty, jehož režisér Bohdan Karásek si tu zahrál po boku Jenovéfy Bokové, říká sám jeho autor bytovı film. Sleduje hrdinku putující mezi manželem a kamarády, vlastně pouze jejich hovory o životě.

Také režisér Xavier Dolan si ve svém snímku Matthias a Maxime zahrál osobně. Ztvárnil jednoho z titulních hrdinů dávnıch kamarádů, jejichž vztah se začne měnit, když se mají před kamerou políbit.

Dánská komedie Falešně líčí vězeňské osudy bankéře, kterı dostal trest za investiční podvody a za mřížemi se zapojí do pěveckého sboru. Ale i tady jej žene vpřed jeho arogance a touha po moci.

Čínská rodinná sága Sbohem, synu se odehrává během třiceti let, za časů politiky jednoho dítěte. Ne každı asi ocení netradiční střih a tříhodinovou délku nevšední soukromé kroniky.

Kanadskı dokument Antropocén: Epocha člověka se zaměřuje na devastaci naší planety. Trojice tvůrců jej točila čtyři roky a pořídila působivé obrazy hrozící zkázy. Ukázky a komentář najdete na videu.