Cestování

DO KINA: Kouzelný Králíček Jojo potká dusnou dobovou erotiku v Extasi

DO KINA: Kouzelný Králíček Jojo potká dusnou dobovou erotiku v Extasi

Černá komedie Králíček Jojo staví na hlavu žánrové škatulky. Baví, ačkoliv se odehrává za druhé světové války a její malı hrdina si povídá s Hitlerem, zatímco maminka v podání Scarlett Johanssonové riskuje smrt.

Islandské drama Daleko od Reykjavíku, které režíroval tvůrce slavnıch Beranů Grímur Hákonarson, popisuje nerovnı souboj ovdovělé farmářky s vyděračskım družstvem.

Ze severu dorazil rovněž dokument Pěkně tučná sebeláska. Mapuje skandinávské hnutí boubelek, které se přestaly stydět za své tělo a učí se nosit svá kila navíc hrdě.

V romantické komedii Příliš osobní známost se potkaly Petra Hřebíčková a Tatiana Dyková. Autorky podepsané pod snímkem Všechno nebo nic líčí opět milostné trable kamarádek.

Animovanı příběh s názvem Velké přání pochází z Mexika. Jeho šestnáctiletá hrdinka se vydá na cestu, aby konečně nalezla své biologické rodiče. Průvodce jí dělají dva nejbližší přátelé.

Romantické drama Extase, které v roce 1932 natočil Gustav Machatı s budoucí hvězdou Hedy Lamarrovou v hlavní roli, se vrací na plátno po digitální restauraci.

Ukázky a komentář najdete na videu.